• Banner

Fortifikimet e Antikitetit të vonë dhe Mesjetës në Shqipëri, Gjerak Karaiskaj

Nëpërmjet krahasimeve të shumta dhe shfrytëzimit të burimeve historike përcaktohet vendi që zënë fortifikimet në Shqipëri në kuadrin e perandorive të mëdha, si dhe marrëdhëniet e ndikimet reciproke në rrethana dhe faza të caktuara historike. 

ALL2,000
Quantity
In stock

Description

Title:Fortifikimet e Antikitetit të vonë dhe Mesjetës në Shqipëri

Original: Fortifikimet e Antikitetit të vonë dhe Mesjetës në Shqipëri

Category: History

Author: Gjerak Karaiskaj

Publisher: Berk

Year: 2021

Pgs: 278

Weight: 0.810  kg

ISBN: 978-9928-4627-6-3

This book is in Albanian

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
16 other products in the same category:

Publisher: Te tjere

Annuario, numri 1, 2011

(0)

Title: Annuario, numri 1, 2011Original: Annuario, numri 1, 2011Category: Historical and anthropological paperPublisher: Qendra e Kërkimeve Historike dhe AntropologjikeYear: 2011Pgs. 160Weight: 0.204 kgISBN: 977-2225-6210-01

Price ALL600
More
In stock
chat Comments (0)