• Banner

Shqiperia e rigjetur, Lucia Nadin
  • Shqiperia e rigjetur, Lucia Nadin

Shqiperia e rigjetur, Lucia Nadin

2732
ALL2,500
Quantity
Out-of-Stock

Description

Title: Shqipëria e rigjetur, zbulim gjurmësh shqiptare në kulturën dhe artin e Venetos në shek. VI, shqip dhe italisht (hard cover)
Original: Albania ritrovata, recuperi di presenze albanesi nella kultura e nell'arte del cinquecento Veneto
Category: History
Author: Lucia Nadin
Albanian translator: Pëllumb Xhufi
Publisher: Onufri
Year: 2012
Pgs. 368
Weight: 0.796 kg.
ISBN: 978-99956-87-86-1

Product Details
2732
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
You might also like

Reference: SKU000847

Publisher: Te tjere

Skënderbeu, Oliver Jens Schmitt

(0)

Jeta e Skënderbeut nuk ishte nje marshim triumfal, por një luftë e vazhdueshme për mbijetesë, e mbushur me disfata, situata në dukje pa rrugëdalje, por shpesh edhe me kthesa të papritura të fatit. Pa vullnetin e prijësit, pasuesit e rraskapitur do t'u ishin nënshtruar herët osmanëve. 

Price ALL1,500
More
In stock
16 other products in the same category:

Reference: 2344

Publisher: Dija-Poradeci

Aranitasit dhe Mallakastra, libri i dyte, Bujar Mucaj

(0)

Title: Aranitasit dhe Mallakastra, midis legjendës e të vërtetës, libri i dytëOriginal: Aranitasit dhe Mallakastra, midis legjendës e të vërtetës, libri i dytëCategory: HistoryAuthor: Bujar MuçajPublisher: DIJA - PoradeciYear: 2011Pgs. 288Weight: 0.34 kgISBN: 978-99956-982-7-0

Price ALL800
More
Out-of-Stock

Reference: SKU001772

Publisher: Botimet Dudaj

Kurban, Edi Rama

(0)

Ky libër që duket sikur është shkruar për të kaluarën e Edi Ramës si kryetar i Bashkisë së Tiranës, në të vërtetë i drejtohet së ardhmes. Tek riprodhon një Shqipëri që degradon çdo ditë e më shumë, ai e godet mu në zemër vuajtjen tonë dhe duket sikur thotë: unë s'do ta bëja kështu.

Price ALL1,000
More
In Stock
chat Comments (0)