Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Fjalor Historik i Kosoves, Robert Elsie
  • Fjalor Historik i Kosoves, Robert Elsie

Fjalor Historik i Kosoves, Robert Elsie

SKU001661
Rating 

Volume discounts

Quantity Discount You Save
3 ALL2,093.31 Up to ALL6,279.93
ALL2,500.00
ALL2,125.00 Save 15%
Quantity
In stock

Description

Title: Fjalor Historik i Kosovës
Original: Historical Dictionary of Kosovo
Category: Historical Dictionary
Author: Robert Elsie
Albanian translator: Majlinda Nishku
Publisher: Skanderbeg Books
Year: 2011
Pgs. 440
Weight: 0.531 kg.
ISBN: 978-99943-51-70-1

Product Details
SKU001661
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Fjalor Historik i Kosoves, Robert Elsie

Fjalor Historik i Kosoves, Robert Elsie

Write your review
You might also like

Reference: SKU001664

Brand: Skanderbeg Books

Leksiku i kultures popullore shqiptare, Robert Elsie

Review(s): 0

Sipas dokumentave historike, shqiptarët kanë qenë të pranishëm në Europën juglindore që prej rreth një mijë vjetësh, por rrënjët e tyre zbresin shumë më thellë në mjegullat e lashtësisë. Në fillim, një bashkësi e vogël baritore në hapësirat më të thella të Ballkanit, shqiptarët u përhapën në mbarë trevat jugperëndi

Price ALL652.00 Regular price ALL767.00
More
There are not enough products in stock
16 other products in the same category:

Brand: Naimi

Albanians and jews, Shaban Sinani

Review(s): 0

Title: Albanians and jews, the protection and salvation (hard cover)Original: Shqiptarët dhe hebrenjtë, mbrojtja dhe shpëtimiCategory: HistoryAuthor: Shaban SinaniTranslated in english: Arben P. LatifiPublisher: NaimiYear: 2014Pgs. 400Weight: 0.506 kgISBN: 978-9928-109-66-8

Price ALL1,700.00 Regular price ALL2,000.00
More
In stock