Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

List of products by supplier Shannon Woodcock

Shannon Woodcock është historiane e specializuar në shoqëritë e dhunshme dhe jetën e përditshme. Woodcock ka doktoruar në Universiteti i Sidnejt, Australi, ka kryer studime postdoktorale pranë Muzeut Përkujtimor të Holokaustit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës), dhe ka dhënë mësim pranë Universitetit “A. Xhuvani”, Universitetit të Tiranës dhe disa universiteteve australiane.

Ajo ka jetuar në periudha të gjata në Shqipëri përgjatë dy dekadave të fundit.

Ajo është bashkëautore në një studim mbi arkivin e letrave drejtuar diktatorit Enver Hoxha, "Imoraliteti në familje: nxitja e ankesave të grave për të përforcuar pushtetin e partisë në revolucionin kulturor shqiptar" botuar në Revistën Përpjekja si dhe një libër me kujtime nga jeta e njerëzve të zakonshëm gjatë diktaturës komuniste në Shqipëri, Jeta është Luftë.

There are 2 products.

Showing 1-2 of 2 item(s)