Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

List of products by supplier Peter Handke

Një nga shkrimtarët më kontroversë të kohës sonë, austriaku Peter Handke konsiderohet si një shkrimtar gjenial nga njëra anë dhe një mohues i neveritshëm i gjenocidit dhe mbështetës i Milosheviçit në anën tjetër. Vendimi i komitetit të Çmimit Nobel për të shpallur atë nobelistin e vitit 2019 shkaktoi zemëratë nga grupimet e të drejtave të njeriut nga e gjithë bota. Këto janë librat e Handke të përkthyera në gjuhën shqipe.

There are 2 products.

Showing 1-2 of 2 item(s)

Brand: Dituria

Një brengë përtej ëndrave, Peter Handke

Review(s): 0

Një grua që, për ta bërë me baba djalin që pret prej një burri të martuar, heq dorë nga buzëqeshja, martohet me një nënoficer të Vermahtit dhe transferohet me të në Berlin. Në fund të luftës, kur kthehet në vendlindje, zbulon letërsinë - Hamsunin, Dostojevskin, Folknerin - por nuk arrin ta gjejë ngushëllimin e dëshiruar

Price ALL700.00
More
Last items in stock