All best sellers
  • Banner

  • Reduced price

Historia e Frances, Georges Duby

2741
Rating 

Title: Historia e Francës, nga zanafilla deri në ditët tona
Original: Histoire de la France
Category: History
Author: Georges Duby
Albanian translator: Asti Papa, Nasi Lera, Sokol Haxhimusai, Ardian Vehbiu
Publisher: Dituria
Year: 2012
Pgs. 1176
Weight: 1.78 kg
ISBN: 978-9928-103-46-8

 

ALL2,000.00
ALL1,600.00 Save 20%
Quantity
In Stock

Description

Title: Historia e Francës, nga zanafilla deri në ditët tona
Original: Histoire de la France
Category: History
Author: Georges Duby
Albanian translator: Asti Papa, Nasi Lera, Sokol Haxhimusai, Ardian Vehbiu
Publisher: Dituria
Year: 2012
Pgs. 1176
Weight: 1.78 kg
ISBN: 978-9928-103-46-8

 

Product Details
Dituria
2741
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Historia e Frances, Georges Duby

Historia e Frances, Georges Duby

Title: Historia e Francës, nga zanafilla deri në ditët tona
Original: Histoire de la France
Category: History
Author: Georges Duby
Albanian translator: Asti Papa, Nasi Lera, Sokol Haxhimusai, Ardian Vehbiu
Publisher: Dituria
Year: 2012
Pgs. 1176
Weight: 1.78 kg
ISBN: 978-9928-103-46-8

 

Write your review
You might also like

Reference: SKU001978

Publisher: Dituria

Historia e Italise, Pierre Milza

Review(s): 0

Title: Historia e Italisë - nga origjina në ditët tonaOriginal: Histoire de L'Italie - des origines á nos joursCategory: HistoryAuthor: Pierre MilzaAlbanian translator: Asti Papa, Sonila Kora, Nasi Lera, Mariana YmeriPublisher: DituriaYear: 2012Pgs. 968Weight: 1.153 kgISBN: 978-9928-103-30-7

Price ALL1,280.00 Regular price ALL1,600.00
More
In Stock

Reference: 2626

Publisher: Dituria

Historia e Spanjes, Vesga, Cortazar

Review(s): 0

Title: Historia e Spanjës, nga zanafilla deri në ditët tonaOriginal: Breve historia de EspañaCategory: HistoryAuthor: Fernando García de Cortázar, Josè Manuel González VesgaAlbanian translator: Anila Bitri, Sonila Kora, Kujtim YmeriPublisher: DituriaYear: 2012Pgs. 560Weight: 0.901 kgISBN: 978-9928-103-45-1  

Price ALL1,200.00 Regular price ALL1,500.00
More
In Stock
16 other products in the same category:

Reference: SKU001751

Publisher: AIIS - Tirana Times

Perse genjejne udheheqesit, John J. Mearsheimer

Review(s): 0

Title: Përse gënjejnë udhëheqësitOriginal: Why leaders lie. The truth about lying in intenational politicsCategory: Political sciencesAuthor: John J. MearsheimerAlbanian translator: Jorgji QirjakoPublisher: Aiis Tirana TimesYear: 2011Pgs. 160Weight: 0.21 kgISBN: 978-9928-40-621-7  

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
In Stock

Publisher: Dituria

Ballkani Perendimor midis monarkise spanjolle dhe Perandorise Osmane, Peter Bartl

Review(s): 0

Title: Ballkani Perëndimor midis monarkisë spanjolle dhe Perandorisë OsmaneOriginal: Der westbalkan zwischen spanischer mornarchie und osmanischem reichCategory: HistoryAuthor: Peter BartlAlbanian translator: Pëllumb XhufiPublisher: DituriaYear: 2011Pgs. 328Weight: 0.461 kgISBN: 978-9928-103-09-3

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
In stock

Reference: SKU000982

Publisher: Dituria

Europa Ballkanike, Bernard Lory

Review(s): 0

Title: Europa Ballkanike, nga 1945 deri në ditët tonaOriginal: L'Europe Balkanique de 1945 á nos joursCategory: HistoryAuthor: Bernard LoryAlbanian translator: Sokol HaxhimusajPublisher: DituriaYear: 2007Pgs. 312Weight: 0.34 kgISBN: 978-99943-46-30-1  

Price ALL640.00 Regular price ALL800.00
More
Out-of-Stock

Reference: 2742

Publisher: Dituria

Lindja e Europes, Roberto Lopez

Review(s): 0

Title: Lindja e Europës, historia e Epokës MesjetareOriginal: Nascita dell' EuropaCategory: Histori e Popujve dhe e ShteteveAuthor: Roberto S. LopezAlbanian translator: Kujtim YmeriPublisher: DituriaYear: 2012Pgs. 432Weight: 0.671 kgISBN: 978-9928-103-28-4  

Price ALL1,000.00 Regular price ALL1,250.00
More
In Stock

Publisher: Botart

Homo Deus, Yuval Noah Harari

Review(s): 0

Lufta ëshë jashtë mode. Ka më shumë të ngjarë të vrasësh veten se sa të vritesh në ndonjë konflikt. Uria po zhduket. Mund të rrezikosh më shumë nga obeziteti sesa nga uria. Vdekja është thjesht një problem teorik. Barazia del, pavdekësia hyn. Çfarë do të na sjellë e ardhmja? Kjo është etapa pasardhëse e evolucionit.

Price ALL1,200.00 Regular price ALL1,500.00
More
In stock

Mein Kampf (Lufta ime), Adolf Hitler, vëllimi i parë

Review(s): 0

Rruga mëse e jashtëzakonshme e jetës së tij ka treguar se si idetë e mbrapshta, të përhapura si ide misionarësh, mund të çojnë në programe politike plotësisht të çmendura dhe në tragjedi më përmasa botërore. Ky libër duhet lexuar që t'i hiqet velloja e misterit që e rrethon, për të parandaluar ekstremizmin dhe urrejtjen e çdo lloji. Mein Kampf duhet të...

Price ALL1,200.00 Regular price ALL1,500.00
More
In stock