The Classics

Information

Publishers

Authors

New Reduced price! Bashke me eren, vellimi i dyte, Margaret Mitchell View larger

Bashkë me erën, vëllimi i dytë, Margaret Mitchell

New book

Skarletë O'Hara, gruaja e re tekanjoze dhe e pacipë, protagonistja e romanit, i përballon mundimet me shpirt pushtueseje; e pazonja, po ashtu si populli i vet i Jugut, "për të njohur disfatën edhe kur e ka para syve", nxiton të shkojë drejt së ardhmes duke menduar se "tek e fundit, nesër është ditë e re".

More details

$11.27

-20%

$14.09

Add to wishlist

More info

Title: Bashkë me erën, vëllimi II
Original: Gone with the wind
Category: Novel
Author: Margaret Mitchell
Albanian translator: Klodian Briçi
Publisher: InfBotues
Year: 2011
Pgs. 571
Weight: 0.635 kg
ISBN: 978-99956-789-6-8

Reviews

Write a review

Bashkë me erën, vëllimi i dytë, Margaret Mitchell

Bashkë me erën, vëllimi i dytë, Margaret Mitchell

Skarletë O'Hara, gruaja e re tekanjoze dhe e pacipë, protagonistja e romanit, i përballon mundimet me shpirt pushtueseje; e pazonja, po ashtu si populli i vet i Jugut, "për të njohur disfatën edhe kur e ka para syve", nxiton të shkojë drejt së ardhmes duke menduar se "tek e fundit, nesër është ditë e re".

Related books

Download

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (0)