• Banner

Mikrobiologjia Mjekësore, Patrick R. Murray / Ken S. Rosenthal / Michael A. Pfaller


Hidhini një sy Mikrobiologjisë Mjekësore, Edicioni i 8, për një njohje të plotë dhe klinikisht të rëndësishme të mikrobeve dhe sëmundjeve të tyre. Ky tekst i përmbledhur dhe i lehtë për t’u lexuar paraqet me saktësi themelet e mikrobiologjisë dhe imunologjisë – duke ju përgatitur në mënyrë efektive për kurset e tuaja, për testimet e më tej. Mbulimi i parimeve bazë, imunologjia, diagnoza laboratorike, bakteriologjia, virologjia, mykologjia dhe parazitologjia ju ndihmojnë në përvetësimin e informacioneve kryesore. Kapitujt e përditësuar plotësisht përfshijnë informacionin më të fundit për mikrobiomën humane dhe probiotikët/prebiotikët, duke përfshirë një kapitull të ri për Mikrobiomën Humane në Shëndet dhe në Sëmundje.

ALL8,480
Quantity
In stock

Description

Title: Mikrobiologjia Mjekësore
Original: Medical microbiology
Category: Medicine
Author: Patrick R. Murray / Ken S. Rosenthal / Michael A. Pfaller
Translator: Linda Fuga / Andi Koraqi / Gentjan Kasmi / Vjollca Duro
Publisher:  Life
Year: 2018
Pgs: 880
Weight: 1.908 kg
ISBN: 978-9928-4436-2-5
This book is in Albanian

Product Details
14 other products in the same category:

Reference: SKU001672

Publisher: UET Press

Hyrje në biznes, Gaspar, Bierman, Kolari, Hise, Smith, Arreola-R

Hapja e dyerve ndaj botës së biznesit përmban shumë sfida, si për pedagogët,ashtu dhe për studentët. Qëllimi i këtij teksti është të sigurojë çelësin e suksesit që do të çojë në një përvojë shpërblyese edukative dhe do të krijojë mjedisin e duhur për të bërë karrierë në biznes.

Price ALL1,500
More
Out-of-Stock

Manuali i sëmundjeve infektive, Mauro Moroni / Spinello Antinori / Vincenzo Vullo

Infektologjia është pasuruar së fundmi me mundësi novatore diagno¬stikuese dhe terapeutike. Edicioni i dytë i librit “Manuali i sëmundjeve infektive” pasqyron këto ndryshime të thella, ndërsa njëkohë¬sisht, ruan qëndrimin origjinal, të bazuar në qasjen ndaj aparaturave. Ky manual, që ka lindur nga bashkëpunimi i më shumë shkollave të infektivologjisë, iu...

Price ALL5,000
More
In stock
Comments (0)