Summer books 2010

Information

Publishers

Specials

Authors

Reduced price! Vera para erresires, Doris Lessing View larger

Vera para erresires, Doris Lessing

SKU001343

New book

Title: Vera para errësirës
Original: The Summer Before The Dark
Category: Novel
Author: Doris Lessing
Albanian translator: Merita Meçe
Publisher: Scanderbeg Books
Year: 2010
Pgs. 280
Weight: 0.34 Kg.
ISBN: 978-99943-51-47-3

 

More details

In Stock

Warning: Last items in stock!

$9.02

-20%

$11.27

More info

Title: Vera para errësirës
Original: The Summer Before The Dark
Category: Novel
Author: Doris Lessing
Albanian translator: Merita Meçe
Publisher: Scanderbeg Books
Year: 2010
Pgs. 280
Weight: 0.34 Kg.
ISBN: 978-99943-51-47-3

 

Reviews

Grade 
2019-04-30

Përkthim i pavlerë

Përkthyesja ka bërë një punë shumë të keqe me librin, frazat janë të ashpra dhe jonatyrale në shqip.

Write your review!

Write a review

Vera para erresires, Doris Lessing

Vera para erresires, Doris Lessing

Title: Vera para errësirës
Original: The Summer Before The Dark
Category: Novel
Author: Doris Lessing
Albanian translator: Merita Meçe
Publisher: Scanderbeg Books
Year: 2010
Pgs. 280
Weight: 0.34 Kg.
ISBN: 978-99943-51-47-3

 

Related books

Customers who bought this product also bought:

Download

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (0)