Lekures rrjedh shikimi, Olga Sedakova

ALL500
Quantity
In Stock

Description

Title: Lëkurës rrjedh shikimi
Category: Poetry
Author: Olga Sedakova
Albanian translator: Argon Tufa
Publisher: Ideart
Year: 2006
Pgs. 136
Weight: 0.213 kg
ISBN: 978-99943-868-1-6

Product Details
Ideart
SKU000182
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13KB)
You might also like
16 other products in the same category:

Publisher: Papirus

Në bregun tjetër të lumit, Czeslaw Milosz

Czeslaw Milosz mbetet jo thjesht krenaria e letërsisë polake, por vlerësohet edhe si një nga figurat më përfaqësuese të letërsisë europiane të shekullit të XX – të. Vlerësimi i përgjithshëm kundrejt figurës së tij bëri që më 1980 të meritonte njëzëshëm Nobelin, çmimin më të madh në letërsi.

Price ALL700
More
In stock

Publisher: Te tjere

Dashuria, hyjnorja, krijimi

Në këtë libër poezitë janë shkruajtur nga përvoja dhe rruga e gjatë e kërkimit, të frymëzuara nga natyra, joga, meditimi, studimi i shkrimeve të shenjta, poezia Zen, budizmi, Osho, Tantra, Poezia japoneze dhe kineze, filozofia lindore, filozofia perëndimore, Tagora, Rumi, Kabiri, Blake, haiku, dashuria dhe vetë jeta.

Price ALL1,200
More
In stock

Publisher: Albas

Rumi i ndaluar, Nevit O. Ergin, Will Johnson

 Më pas, vetvetiu, Rumi filloi të fliste gjuhën e poezisë. Ndërkohë, ndjekësit e tij, me dyzet e katër mijë vargjet që nxori nga goja, përpiluan njëzet e tri vëllime, nën titullin e përbashkët “Divani”.

Price ALL950
More
In stock

Publisher: Pika pa Siperfaqe

Poezi, Jorgos Seferis

Pas një vëllimi me ese të zgjedhura të J.S. të sjellë gjithashtu nga 'Pika pa sipërfaqe', në këtë botim shqip jepet pothuajse gjithë poezia e tij me përjashtim të pak vjershave që nuk iu nënshtruan aftësive tona në përkthim.

Price ALL800
More
In stock

Reference: 2845

Publisher: Aleph

Shenime nga realiteti i vetes, Jorie Graham

Title: Shënime nga realiteti i vetesCategory: PoetryAuthor: Jorie GrahamAlbanian translator: Gentian ÇoçoliPublisher: AlephYear: 2012Pgs. 168Weight: 0.24 kgISBN: 978-9928-4115-3-0

Price ALL600
More
In Stock

Reference: SKU001621

Publisher: Dija-Poradeci

Manifest per nje teater modern, Patrick Dubost

Title: Manifest për një teatër modernOriginal: Manifeste pour un theatre moderneContemporary PoetryAuthor: Patrick Dubost Albanian translator: Afroviti Gusho, Kopi KyçykuPublisher: DIJA PoradeciYear: 2010Pgs. 80Weight: 0.10 kg ISBN: 978-99956-98-12-6

Price ALL300
More
Out-of-Stock

Publisher: Te tjere

Poezi, Fernando Pessoa

Zemra ime asht nji admiral çmendurakqë braktisi profesjonin detare që rrin tue e kujtue pak nga paknë shtëpi tue ecë, tue ecë tasheparë...

Price ALL700
More
Out-of-Stock

Publisher: ACFOS-Albania

Damasku, Nizar Kabbanin

Në fakt, kjo lëvizje ishte pjesë e një interesi më të gjerë në ish-Jugosllavi për letërsinë arabe si pjesë përbërëse e interesit të treguar ndaj letërsisë së “botës së tretë”. Ky interes i treguar erdhi me themelimin dhe rritjen e lëvizjes së vendeve të pa-inkuadruara. Në vitin 1977 u botua në Beograd antologjia e parë në serbisht e cila përmbledh poezi...

Price ALL400
More
Last items in stock
Comments (0)