• Banner

Lepurushi i mallkuar, Bora Chung
  • Lepurushi i mallkuar, Bora Chung

Lepurushi i mallkuar, Bora Chung

Një debutim mbresëlënës dhe krejtësisht origjinal, nga një yll në ngritje i letërsisë koreane. Fabula surreale, drithëruese që sfidojnë patriarkatin, kapitalizmin dhe mbretërimin e teknologjive të mëdha, me humor absurd.

ALL1,000
Quantity
In stock

Description

Title: Lepurushi i mallkuar
Original: Lepurushi i mallkuar
Category: Short stories
Author: Bora Chung
Translator: Enxhi Hudhri
Publisher: Onufri
Year: 2023
Pgs: 256
Weight: 0.37 kg
ISBN: 978-9928-354-90-7
This book is in Albanian

Product Details
16 other products in the same category:

Publisher: Albas

Miush Pseja, Adelina Mamaqi

Do të njihni mama lejleken, që u çon bebet mamave të tjera, por një ditë nga lodhja e madhe ngatërroi bebet. Mama elefantes i çoi një bebe krokodili, mama luaneshës një bebe gjirafe dhe mama gjirafes që bebe luani...

Price ALL750
More
In stock

Publisher: Skanderbeg Books

Ndërhyrje 2020, Michel Houellebecq

Jam përpjekur t’i klasifikoj “ndërhyrjet” në rend kronologjik, për aq sa mbaja mend datat. Ekzistenca qoftë edhe në dukje e kohës ka qenë gjithmonë acaruese për mua; por është bërë zakon të shihen gjërat në këtë mënyrë. Pra, për këtë herë, e pranoj.

Price ALL1,200
More
In stock

Publisher: UET Press

Nata, Preç Zogaj

I plagosur në shpirt nga divorci dhe i mbetur vetëm, Natani gjen strehë vetëm te puna. Deri kur, në jetën e tij shfaqet Garet Gudrishi, që ka një talent të veçantë: i dallon njerëzit që janë duke vdekur. Për Natanin, ka ardhur koha të kuptojë pse u rikthye në jetë.

Price ALL1,000
More
In stock

Publisher: Botimet Dudaj

Vitet, Annie Ernaux

Shpalosur përmes përshkrimit të fotografive dhe drekave të ditëve të pushimit, kjo “autobiografi jopersonale” ndërkall edhe ekzistencën tonë në fluksin e një praktike të padëgjuar të kujtesës, me një gjuhë të mprehtë dhe të stërholluar dhe arrin t’ia dalë që “të shpëtojë” një histori brezash, duke lidhur jetën dhe vdekjen, nën dritën verbuese të bukurisë...

Price ALL1,400
More
In stock

Publisher: Dituria

Këngë Krishtlindjeje, Charles Dickens

Është një dimër i acartë ai kur fillon historia, tamam vigjilja e Krishtlindjes: për disa - periudha më e bukur e vitit, ndërsa për plakun Skruxh, i vetmuar dhe i mbyllur në guaskën e vet si midhje, është thjesht “koha kur shihesh në pasqyrë dhe i bie në të se je një vit më i plakur, por as edhe një orë më i pasur”.

Price ALL1,000
More
In stock
Comments (0)