All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Perplasje qyteterimesh, Fatos Tarifa, Iliaz Labi
  • Perplasje qyteterimesh, Fatos Tarifa, Iliaz Labi

Perplasje qyteterimesh, Fatos Tarifa, Iliaz Labi

Rating 
ALL500.00
ALL400.00 Save 20%
Quantity
In stock

Description

Title: Përplasje qytetërimesh?, radikalizmi islamik në kontekst historik dhe politik
Original: Përplasje qytetërimesh?, radikalizmi islamik në kontekst historik dhe politik
Category: Political sciences
Author: Fatos Tarifa, Iliaz Labi
Publisher: Minerva
Year: 2013
Pgs: 104
Weight: 0.201 kg.

Product Details
Onufri
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Perplasje qyteterimesh, Fatos Tarifa, Iliaz Labi

Perplasje qyteterimesh, Fatos Tarifa, Iliaz Labi

Write your review
You might also like
16 other products in the same category:

Reference: SKU000989

Publisher: Dituria

Marredheniet nderkombetare, Joshua S. Goldstein

Review(s): 0

Title: Marrëdhëniet ndërkombëtareOriginal: International RelationsCategory: Marrëdhëniet ndërkombëtareAuthor: Joshua S. GoldsteinAlbanian translator: Arian & Teuta StarovaPublisher: DituriaYear: 2003Pgs. 632Weight: 0.927 kgISBN: 978-99927-59-322

Price ALL1,000.00 Regular price ALL1,250.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001162

Publisher: AIIS - Tirana Times

Organizatat nderkombetare ne politiken boterore

Review(s): 0

Title: Organizatat ndërkombëtare në politikën botëroreOriginal: International organisations in world politicsCategory: International relationshipsAuthor: David Armstrong, Lorna Lloyd, John RedmondAlbanian translator: Elvina Jusufaj, Marsida GjonçajPublisher: AIIS Tirana TimesYear: 2009Pgs. 386Weight: 0.565 kgISBN: 978-99956-736-2-8

Price ALL1,320.00 Regular price ALL1,650.00
More
In Stock

Reference: SKU001470

Publisher: UET Press

Teori te marredhenieve nderkombetare, Tim Dunne, Milja Kurki, Steve Smith

Review(s): 0

Title: Teori te marrëdhënieve ndërkombëtare, disiplina dhe shumëllojshmëriaOriginal: International relations theories, discipline and diversityCategory: International relationsAuthor: Tim Dunne, Milja Kurki, Steve SmithAlbanian translator: Arjan Starova, Enri HidePublisher: UET PressYear: 2010Pgs. 436Weight: 0.648 kgISBN: 978-99956-39-32-7  

Price ALL960.00 Regular price ALL1,200.00
More
In Stock

Reference: SKU001450

Publisher: LIRA

Krishterimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi Perendimor

Review(s): 0

Title: Krishtërimi, Judaizmi, Islami dhe Mendimi PerëndimorOriginal: Le christianisme, le judaisme, l'islam et la pensée occidentaleCategory: Political scienceAuthor: France FaragoAlbanian translator: Bajram MuçaPublisher: LiraYear: 2007Pgs. 408Weight: 0.627 kgISBN: 978-99956-655-7-9

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
In Stock

Reference: SKU001167

Publisher: AIIS - Tirana Times

Shteti, lufta dhe gjendja e luftes, Kalevi J. Holsti

Review(s): 0

Title: Shteti, lufta dhe gjendja e luftësOriginal: The state, war and the state of warCategory: Political sciencesAuthor: Kalevi J. HolstiAlbanian translator: Jorgji QirjakoPublisher: UET PressYear: 2008Pgs. 268Weight: 0.501 kgISBN: 978-99943-74-23-6

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001434

Publisher: UET Press

Marredheniet nderkombetare te lindjes se mesme, Louise Fawcett

Review(s): 0

Title: Marrëdhëniet Ndërkombëtare të Lindjes së MesmeOriginal: International Relations of the Middle EastCategory: International RelationsAuthor: Louise FawcettAlbanian translator: Enri HidePublisher: UET PressYear: 2010Pgs. 332Weight: 0.557 kgISBN: 978-99956-39-18-1

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
In Stock