• Banner

Përrallat më të bukura me princesha
  • Përrallat më të bukura me princesha

Përrallat më të bukura me princesha

Përrallat më të bukura me princesha,
me mbretër e mbretëresha,
me kështjella dhe magjistarë...

ALL1,100
Quantity
In stock

Description

Title: Përrallat më të bukura me princesha

Original: 

Category: Fairytales

Authors: Madaleine Mansiet, Mireille Saver, Rosalys, Corine Machon, Calouan, Jeanne Taboni Miserazzi, Elodie Agin, Sophie Cottin dhe Valerie Videau.

Illustrators: Cathy Delanssay, Jessica Secheret, SeL, Evelyne Duverne, Orieli Gouel, Sandrine Lamour, Marie-Piere Emorine, Lucie Paul, Dorothee Jost dhe Virginie Martins

Translator: Saverina Pasho

Publisher: AEditions

Year: 2021

Pgs. 

Weight: 0.87 kg

ISBN: 978-0028-349-16-3

Format: Hardcover

This book is in Albanian

Product Details
16 other products in the same category:

Publisher: Botart

Gjirafat s'vallëzojnë dot, Giles Andrea

Geraldi ishte një gjirafë shtatlartë, me qafë të hollë e të gjatë. Gjunjët të përdredhur – sa keq këmbët si shkopinj – për dreq! Geraldi nuk ishte valltar i mirë. Çdo vit tmerrohej kur vinte dita e vallëzimit të kafshëve të xhunglës.

Price ALL400
More
In stock

Reference: SKU001242

Publisher: Kokona

Përralla e peshkatarit dhe e peshkut të artë, A. S. Pushkin

Letërsia ruse hyri në fazën më të ndritur të saj me veprat e poetit dhe prozatorit Aleksander Sergeyevich Pushkin. Ai me guxim dhe lehtësi zhbiroi tërë burimet e shkuara të gjuhës letrare ruse dhe krijoi një sinteze të re gjuhësore ruse e cila vazhdon edhe në ditët e sotme.

Price ALL200
More
In stock
Comments (0)