Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

  • Reduced price

Xhevahiri i Medines, Sherry Jones

2112
Rating 

Title: Xhevahiri i Medinës
Original: The jewel of Medina
Category: Novel
Author: Sherry Jones
Albanian translator: Nikolla Sudar
Publisher: Bota Shqiptare
Year: 2008
Pgs. 520
Weight: 0.63 kg
ISBN: 978-99956-11-82-8

 

ALL1,200.00
ALL1,020.00 Save 15%
Quantity
In Stock

Description

Title: Xhevahiri i Medinës
Original: The jewel of Medina
Category: Novel
Author: Sherry Jones
Albanian translator: Nikolla Sudar
Publisher: Bota Shqiptare
Year: 2008
Pgs. 520
Weight: 0.63 kg
ISBN: 978-99956-11-82-8

 

Product Details
2112
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Xhevahiri i Medines, Sherry Jones

Xhevahiri i Medines, Sherry Jones

Title: Xhevahiri i Medinës
Original: The jewel of Medina
Category: Novel
Author: Sherry Jones
Albanian translator: Nikolla Sudar
Publisher: Bota Shqiptare
Year: 2008
Pgs. 520
Weight: 0.63 kg
ISBN: 978-99956-11-82-8

 

Write your review
You might also like
16 other products in the same category:

Brand: Bota Shqiptare

Çiraku i arkitektit, Elif Shafak

Review(s): 0

Por jeta nuk pranon të skicohet dhe projektohet: ajo thjesht ndjek rrugën e saj. Dhe, për Xhahanin, do të sillej rrotull dy boshteve, dy dashurive: një e pamundur për princeshën Mihrimah, vajzën e sulltanit. Dhe një e qëndrueshme dhe e thjeshtë për Çotën, që e priste dhe e ngushëllonte në çastet më të errëta...

Price ALL1,190.00 Regular price ALL1,400.00
More
In stock