Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers

Mehmet Shehu - Im vella, Duro Shehu

SKU000812
Rating 

Title: Mehmet Shehu, Im vëlla
Original: Mehmet Shehu, Im vëlla
Category: Memories
Author: Duro Shehu
Albanian translator: Asti Papa
Publisher: Bota Shqiptare
Year: 2008
Pgs. 264
Weight: 0.32 kg.
ISBN: 978-99956-11-35-4

ALL600.00
Quantity
Last items in stock

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Description

Title: Mehmet Shehu, Im vëlla
Original: Mehmet Shehu, Im vëlla
Category: Memories
Author: Duro Shehu
Albanian translator: Asti Papa
Publisher: Bota Shqiptare
Year: 2008
Pgs. 264
Weight: 0.32 kg.
ISBN: 978-99956-11-35-4

Product Details
SKU000812
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

No customer reviews for the moment.

Write your review

Mehmet Shehu - Im vella, Duro Shehu

Mehmet Shehu - Im vella, Duro Shehu

Title: Mehmet Shehu, Im vëlla
Original: Mehmet Shehu, Im vëlla
Category: Memories
Author: Duro Shehu
Albanian translator: Asti Papa
Publisher: Bota Shqiptare
Year: 2008
Pgs. 264
Weight: 0.32 kg.
ISBN: 978-99956-11-35-4

Write your review
16 other products in the same category:

Reference: SKU000575

Brand: OMSCA-1

Viktor Hygo, N. Muravieva

Review(s): 0

Title: Viktor HygoCategory: BiographyAuthor: N. MuravievaAlbanian translator: Bujar DokoPublisher: OMSCAYear: 2000Pgs. 338Weight: 0.37 kg.ISBN: 978-99927-40-32-9

Price ALL700.00
More
There are not enough products in stock

Brand: Zenit Editions

Volter, Andre Maurois

Review(s): 0

Ai ka qenë mrekullisht i gjallë dhe njerëzit, të cilët i tremben më shumë mërzitjes se shqetësimeve, u janë mirënjohës atyre që i bëjnë të jetojnë me një ritëm më të shpejtë dhe më të fortë.

Price ALL500.00
More
In stock