Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Perkulja dhe renia e tiranise shqiptare 1957-2010 Spartak Ngjela
  • Perkulja dhe renia e tiranise shqiptare 1957-2010 Spartak Ngjela

Perkulja dhe renia e tiranise shqiptare 1957-2010 Spartak Ngjela

SKU001719
Rating 

Title: Përkulja dhe rënia e tiranisë shqiptare 1957-2010
Original: Përkulja dhe rënia e tiranisë shqiptare 1957-2010
Category: Publicistics, memories
Author: Spartak Ngjela
Publisher: UET Press
Year: 2011
Pgs. 640
Weight: 0.94 kg
ISBN: 978-99956-39-54-8

ALL1,500.00
ALL1,275.00 Save 15%
Quantity
In Stock

Description

Title: Përkulja dhe rënia e tiranisë shqiptare 1957-2010
Original: Përkulja dhe rënia e tiranisë shqiptare 1957-2010
Category: Publicistics, memories
Author: Spartak Ngjela
Publisher: UET Press
Year: 2011
Pgs. 640
Weight: 0.94 kg
ISBN: 978-99956-39-54-8

Product Details
UET Press
SKU001719
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Perkulja dhe renia e tiranise shqiptare 1957-2010 Spartak Ngjela

Perkulja dhe renia e tiranise shqiptare 1957-2010 Spartak Ngjela

Title: Përkulja dhe rënia e tiranisë shqiptare 1957-2010
Original: Përkulja dhe rënia e tiranisë shqiptare 1957-2010
Category: Publicistics, memories
Author: Spartak Ngjela
Publisher: UET Press
Year: 2011
Pgs. 640
Weight: 0.94 kg
ISBN: 978-99956-39-54-8

Write your review
You might also like

Reference: 2602

Brand: UET Press

Perkulja dhe renia e tiranise shqiptare, vol. 2, Spartak Ngjela

Review(s): 0

Title: Përkulja dhe rënia e tiranisë shqiptare (1975 – 1991), vëllimi i dytëOriginal: Përkulja dhe rënia e tiranisë shqiptare (1975 – 1991), vëllimi i dytëCategory: MemoriesAuthor: Spartak NgjelaPublisher: UET PressYear: 2012Pgs. 624Weight: 0.92 kgISBN: 978-99956-39-72-3

Price ALL850.00 Regular price ALL1,000.00
More
In Stock
16 other products in the same category:

Reference: SKU001666

Brand: Onufri

Mbi krimin ne Ballkan, Ismail Kadare

Review(s): 0

Lënda që përfshin ky libërth, në radhë të parë letrat, bashkë me gjykimet mbi to, kapin një periudhë çerekshekullore: 1987-2011. Ngjarje të mëdha, kanë tronditur në këtë kohë, gjithë planetin, veçanërisht kontinentin europian, rrjedhimisht gadishullin ballkanik, e bashkë me të, hapsirën tonë shqiptare.

Price ALL425.00 Regular price ALL500.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001508

Brand: Onufri

Mosmarreveshja, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: Mosmarrëveshja, mbi raportet e Shqipërisë me vetvetenOriginal: Mosmarrëveshja, mbi raportet e Shqipërisë me vetvetenCategory: CriticsAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2011Pgs. 280Weight: 0.376 kgISBN: 978-9928-164-24-7

Price ALL765.00 Regular price ALL900.00
More
In Stock