All best sellers
  • Banner

  • Reduced price

Këngë popullore nga Çamëria, Fatos Mero Rrapaj

Rating 
ALL1,500.00
ALL1,200.00 Save 20%
Quantity
In stock

Description

Title: Këngë popullore nga Çamëria

Original: Këngë popullore nga Çamëria

Category: Folklore, Art

Author: Fatos Mero Rrapaj

Publisher: Akademia e Shkencave e Shqipërisë

Year: 2019

Pgs: 738

Weight: 1.123 kg

ISBN: 978-9928-237-57-6

1.Folklori shqiptar     2. Muzika popullore shqiptare    3.Këngë popullore çame     4.Çamëri   5.Shqipëri

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Këngë popullore nga Çamëria, Fatos Mero Rrapaj

Këngë popullore nga Çamëria, Fatos Mero Rrapaj

Write your review
16 other products in the same category:

HomeLand, Albania’s hidden gems, Fation Plaku

Review(s): 0

Në Shqipëri jam ngjitur jo vetëm në shumicën e majave më të larta, por kam zbuluar në këtë rrugëtim vende të një bukurie natyrore të rrallë të tokës, detit, ajrit dhe të trashëgimisë kulturore, të cilat jam përpjekur t'i pasqyroj tek ky album fotografish.

Price ALL4,400.00 Regular price ALL5,500.00
More
In stock

Publisher: Fishta

Arti bashëkohor shqiptar, Stefan Çapaliku

Review(s): 0

Në kapitullin e parë trajtohet koncepti i bashkëkohores; hapen tema dhe diskutohen dilema mbi bashkëkohoren. Në kapitullin e dytë diskutohen artet pamore. Në kapitullin e tretë flitet për teatrin postkomunist dhe “dramën” e dramës shqipe. Në kapitullin e katërt tematizohet kinemaja shqiptare. Në kapitullin e pestë flitet për “muzikën e re”, ndërsa...

Price ALL1,600.00 Regular price ALL2,000.00
More
In stock