• Banner

  • Reduced price

Nepotik

Në këtë edicion janë përshirë mbi 20 krijues, të cilët, me anë të mediumit të përcaktuar (Instax mini format / Fuji Film), janë propozuar të bardhë; në tematikë të hapur në rrafshin hapësinor apo idiokratik, për të qënë pjesë e sintaksës së Nepotik 2. Kështu, parimi fillestar mbi krijimin e një ekspozite pluraliste xhepi, tenton të ruhet dhe në një trajtë të tillë ku përpos kushtit të fotografisë fizike, projekti mbështetet tërësisht në procesin e interpretimit.

ALL1,000
ALL900 Save 10%
Quantity
In stock

Description

Title: Nepotik Nr.2 : Foto çasti

Original: Nepotik Nr.2 : Foto çasti

Category: Album

Author: Grup autoresh

Publisher: Berk

Year: 2020

Pgs: 180

Weight: 0.115 kg

ISBN: 978-9928-4627-3-2

1.Arti modern  2.Ekspozitë   3.Media sociale   4.Albume

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
14 other products in the same category:

Magazina e komunizmit shqiptar, Elektra Haxhia Çapaliku

(0)

The album "The Warehouse of Albanian Communism" is product of a long research work in the field as well as other sources, such as: libraries, the internet and the social media in order to gather, organize and interpret the object that accompanied the lives of Albanian people throughout communism.

Price ALL1,800
More
In stock

Publisher: Albas

50 gratë më me ndikim të epokës sonë, Chiara Pasqualetti Johnson

(0)

Ky libër rrëfen jetët e jashtëzakonshme të pesëdhjetë grave, të cilat sfiduan me sukses shekujt e mbushur me paragjykime dhe rishkruan rregullat e shoqërisë. Ato ecën përpara me një forcë revolucionare, duke hyrë gjithë hijeshi e krenari në një botë që ishte privilegj i burrave. 

Price ALL1,980 Regular price ALL2,200
More
In stock
chat Comments (0)