• Banner

Gjuha e shkipetareve, J. Ritter von Xylander
  • Gjuha e shkipetareve, J. Ritter von Xylander

Gjuha e shkipetareve, J. Ritter von Xylander

ALL1,000
Quantity
In stock

Description

Title: Gjuha e shkipëtarëve
Original: Die sprache der albanesen oder Schkipetaren
Category: Albanology
Author: J. Ritter von Xylander
Albanian translator: Albert Gjoka, Frida Vokopola
Publisher: SHBLSH e Re
Year: 2017
Pgs: 288
Weight: 0.276 kg.
ISBN: 978-99943-2-410-1

Product Details
Te tjere
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
16 other products in the same category:

Reference: SKU001446

Publisher: Te tjere

Fjalor i gjuhes shqipe 2006

(0)

Në fjalor janë përfshirë shumë fjalë, shprehje e kuptime që përdoren sot në shqipe dhe që nuk gjenden në fjalorët e mëparshëm shpjegues të shqipes.  Kjo lëndë e re pasuruese, që është nxjerrë nga vljelja leksikore e veprave të letërsisë artistike a shkencore, nga shtypi i përditshëm e periodik, nga fjalorë dygjuhësh, sinonimikë, krahinorë etj, e ka...

Price ALL2,500
More
In Stock
chat Comments (0)