• Banner

  • Reduced price
Shqiperia, Fulvio Kordinjano, vol. 3
  • Shqiperia, Fulvio Kordinjano, vol. 3

Shqiperia, Fulvio Kordinjano, vol. 3

2559
ALL1,000
ALL850 Save 15%
Quantity
In Stock

Description

Title: Shqipëria, përmes veprës dhe shkrimeve të misionarit italian At Domeniko Pazi, vëllimi lll
Category: History, memories
Author: Fulvio Kordinjano
Albanian translator: Ilirjana Angoni
Publisher: Plejad
Year: 2011
Pgs. 342
Weight: 0.39 kg
ISBN: 978-99956-57-68-0

Product Details
2559
16 other products in the same category:

Reference: SKU001441

Publisher: UET Press

Profile të diplomacisë europiane në Ballkan, Shaban Murati

(0)

Autori e ka drejtuar shikimin e vet në skaje diametrale të hapësirës politike evropiane e botërore, nga Kina e largët te SHBA – ja, Rusia, te vendet islamike, nga vendet afrikane dhe latino – amerikane drejt qendrës së Europës, për t'u ndalur te Gadishulli i trazuar Ballkanik.

Price ALL680 Regular price ALL800
More
In Stock

Reference: SKU001562

Publisher: Te tjere

Skicë e mendimit politik shqiptar, Hysamedin Feraj

(0)

Në fillim, synimi ishte të studiohej në mënyrë sistematike dhe metodike vetëm një aspekt i këtij mendimi politik zyrtar, çështja nëse ka qenë apo nuk ka qenë nacionalizmi shqiptar burim dhe motiv përcaktues i politikës enveriste, ose më shkurt, a ka qenë enverizmi nacionalizëm shqiptar.

Price ALL1,275 Regular price ALL1,500
More
In Stock

Publisher: Shtepia Botuese 55

Kujtime nga Shqipëria, Odile Daniel

(0)

Ndërsa gjendesha Në Shqipëri nën hijen e nëj pishnaje të mrekullueshme në breg të Adriatikut, e shtrirë në rërë dhe duke soditur plazhin dhe valët dikur të ndaluara, mendoja për të skhuarën e dhimbshme të këtij vendi. M’u duk e nevojshme të kujtoja fatin e mjerë të shqiptarëve, me qëllim që vuajtjet e jetura nën diktaturën komuniste të mos harrohen.

Price ALL1,275 Regular price ALL1,500
More
In stock
chat Comments (0)