Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

List of products by supplier Raymond Carver

Raymond Carver lindi në Klatskoni, Oregon të Shteteve të Bashkuara më 1932 dhe jetoi në Port Enxhëlls, Uashtington deri sa u nda nga jeta më 2 gusht 1988. Ai ishte bursist i Gugenheimit më 1979 dhe fitoi dy herë grante nga Fondi Kombëtar për Arte. Më 1983 Carver mori çmimin prestigjos Mildred and Harold Strauss. Më 1988 ai u zgjodh në Akademinë dhe Institutin Amerikan të Artit dhe Letërsisë dhe mori Doktoratë në Letërsi nga Universiteti i Hartfodit. Veprat e tij janë përkthyer në më shumë se njëzet gjuhë.

Ai njihet si shkrimtari që rigjallëroi tregimin e shkurtër në SHBA dhe që u foli lexuesve me të vërtetë me gjuhën e tyre të përditshme. Ai e filloi karrierën si shkrimtar fillimisht duke ndjekur kursin si shkrimtar në qytetin e Ajouas në shtetin e Ajouas në fund të viteve '50.

There is 1 product.

Showing 1-1 of 1 item(s)