Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

List of products by supplier Patrick Modiano

Patrick Modiano është një nga romancierët më të njohur  francezë, edhe pse ai i ka krijuar në qetësi  dhe paimponueshmëri. Çmimi  Nobel, për vitin 2014, konfirmoi  veprën e tij madhore: rreth dyzet tituj, kryesisht romane të shkurtër por me një stil dhe poetikë pikante. Është fitues edhe i një varg çmimesh letrare: Grand Prix, për roman, të Akademisë Franceze (1972), Goncourt (1978), Grand Prix të fondacionit Princi Pierre de Monaco (1984), Prix Mondial të fondacionit Simone dhe Chino del Duca (2010), Çmimin e Shtetit të Austrisë për Letërsinë Europiane (2012), etj.

There are 9 products.

Showing 1-9 of 9 item(s)

Falja e denimit, Patrick Modiano

Review(s): 0

"Falja e dënimit" merr në gjirin e veprës së Patrick Modiano – s një ngjyrim tejet të veçantë, një nuancë unike. Në fillim ngaqë këtu bëhet fjalë për njërin nga tekstet e rralla të paraqitur çiltërsisht autobiografik, ose duke na e dhënë shumë çiltërsisht iluzionin.

Price ALL700.00
More
In stock