All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Krishti kryqezohet perseri, Niko Kazanxaqis
  • Krishti kryqezohet perseri, Niko Kazanxaqis
  • Krishti kryqezohet perseri, Niko Kazanxaqis

Krishti kryqezohet perseri, Niko Kazanxaqis

SKU001854
Rating 

Title: Krishti kryqëzohet përsëri
Category: Novel
Author: Niko Kazanxaqis
Albanian translator: Harallamb Qesko
Publisher: Toena
Year: 2010
Pgs. 536
Weight: 0.59 kg
ISBN: 978-99943-1-591-8

 

ALL1,200.00
ALL960.00 Save 20%
Quantity
In stock

Description

Title: Krishti kryqëzohet përsëri
Category: Novel
Author: Niko Kazanxaqis
Albanian translator: Harallamb Qesko
Publisher: Toena
Year: 2010
Pgs. 536
Weight: 0.59 kg
ISBN: 978-99943-1-591-8

 

Product Details
SKU001854
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Krishti kryqezohet perseri, Niko Kazanxaqis

Krishti kryqezohet perseri, Niko Kazanxaqis

Title: Krishti kryqëzohet përsëri
Category: Novel
Author: Niko Kazanxaqis
Albanian translator: Harallamb Qesko
Publisher: Toena
Year: 2010
Pgs. 536
Weight: 0.59 kg
ISBN: 978-99943-1-591-8

 

Write your review
You might also like

Reference: SKU000405

Publisher: Albin

Zorba, Niko Kazanxaqis

Review(s): 0

Title: ZorbaOriginal: Aleksis ZorbasCategory: NovelAuthor: Niko KazanxaqisAlbanian translator: Stavri DajoPublisher: AlbinYear: 2001Pgs. 288Weight: 0.26 kgISBN: 978-99927-32-86-5  

Price ALL480.00 Regular price ALL600.00
More
There are not enough products in stock
16 other products in the same category:

Reference: 2554

Publisher: Skanderbeg Books

Shtëpia e heshtjes, Orhan Pamuk

Review(s): 0

Shtëpia e heshtjes është një roman intrigues për lojën e tij me strukturën, përshkrimin universal të shoqërisë së luhatur mes Lindjes dhe Perëndimit. Shtëpia e heshtjes nuk mban vetëm sekretin dramatik të një familjeje turke. Ai është një roman i ndjenjave njerëzore, një afresk i madh i Turqisë moderne.

Price ALL960.00 Regular price ALL1,200.00
More
In Stock

Publisher: Aleph

Shkojmë grabisim kuaj, Per Petterson

Review(s): 0

Ngjarjet që pasuan , vdekja aksidentale e një fëmije, ndjenja e fajit të shokut më të mirë dhe zhdukja e tij e papritur, vendimi i babait  që ta braktisë familjen për një grua tjetër, të gjitha këto do t’a trondisin përgjithmonë jetën e Trondit.

Price ALL810.00 Regular price ALL900.00
More
In stock