Si të gjej librin që kërkoj ?

117
20830

Faqja kryesore e librarise ShtepiaeLibrit.comMe rritjen e numrit të librave të publikuar (aktualisht mbi 4,100 tituj), si dhe rritjen e numrit të vizitave në faqen tonë, rrjedhimisht rritet edhe nevoja për të gjetur sa më lehtësisht librin apo autorin që ju dëshironi. Për këtë arsye ne ju ofrojmë disa mënyra si më poshtë:

Kategoritë dhe nën-kategoritë

Shtëpia e Librit është e organizuar në kategori librash si p.sh.: letërsia shqiptare, letërsia botërore, libra për fëmijë, etj, dhe brenda tyre me nën-kategori si: romane, revista letrare, tregime & novela, biografi & kujtime, etj. Kjo është edhe mënyra bazë se si ju mund të krijoni një ide më të qartë të librave që ne disponojmë si dhe mund të orientoheni më kollaj për të gjetur atë që kërkoni.

Mënyra kryesore e kërkimit

KerkoniFaqja jonë ju lejon të kërkoni duke përdorur motorin e brendshëm të kërkimit. Mjafton të shkruani titullin, autorin apo një pjesë të titullit të librit që kërkoni dhe menjëherë do t’ju shfaqen rezultatet sipas përmbajtjes së vetë faqes.

Nëse në çdo rast nuk gjeni atë që kërkoni, mos nguroni të na kontaktoni direkt me email (admin @ shtepiaelibrt.com)

Titujt e postimeve te Blogu

Pavarësisht se Blogu funksionon i ndarë nga sistemi i Shtëpisë së Librit, ne kemi gjetur një mënyrë për ta integruar atë me faqen e parë të dyqanit. Dhe konkretisht, në krahun e djathtë, ju do keni mundësinë të klikoni mbi titujt e fundit të postimeve që ne vendosim në Blog. Gjithsesi, nëse dëshironi të informoheni rregullisht për të zhvillimet dhe të rejat te Shtëpia e Librit, ne ju sugjerojmë të abonoheni nëpërmjet shërbimit tonë me Email.

Përditësuar më: 22 gusht 2015

4 hapa si te porosisni libraP.S. Udhëzuesit tanë!

Gjithashtu ju ftojmë të shfletoni edhe udhëzuesit tanë mbi mënyrën e porositjes dhe pagesës për librat.

 • Donna12

  me falni por a mund ta gjeni lutjet e mbremjes nga anton pashku analizen ju lutem pergjigjeje

 • fjolla

  ju lutem a mundeni te ma gjeni lektyren nita nga shkrimtari josip rela

 • nuk kemi libra shkollore per filloren.

 • arbnor memqaj

  ju lutem a mund te ma gjeni ndonje lektyr per klasen e 7

  • Nuk e disponojme.

  • Ju faleminderit per interesimin por nuk kemi libra per shkollen fillore.

 • inga

  librin nita mundesh me kerku edhe ne google vetem shkruje lektyra nita edhe ta qet

 • floresa

  Pershendetje dua emrat e lektyrave qe keni ju

  • Na vjen keq por nuk disponojmë lektyra si ato që kërkoni.

 • floresa

  Dua lektyren e bukura dhe bisha lektyra me e bukur

  • Flores na vjen keq por nuk e disponojmë

   • floresa

    Faleminderit shum nuk ka problem

 • floresa

  Ju lutem elvis plaku dua lektyren e bukura dhe bisha ajo me pelqen shum me ka pelqyer pres pergjigjjen tuaj

 • floresa

  Pres pergjigjjen tuaj

 • Rinea

  Pershendetje.Pasi qe nuk keni libra per shkollen fillore,kisha pas deshire qe te me tregoni disa titujj romanesh per klasen e 8 🙂

 • elvira

  a ka lektyra te 8 klas ju lutem me tregon vetem emrat e tyre

  • Ju faleminderit per interesimin por me keqardhje duhet t’ju njoftojmese se nuk disponojme keto libra per shkollen fillore.

 • laura

  pershendetje kerkoj lekturat e kl 8 ju lutem vetem mi tregoni emrat dhe te ktheni pergjigjje asgje me teper flm per mirkuptim

 • enca hagjiu

  lola morina

  • floresa

   Shum e bukur je bre enca kengetarja me e bukur

 • enca hagjiu

  ju lutem kerkoj romanin shpella epirateve

 • elda morina

  po mor

 • ardon

  ju lutem a mund te me gjeni ritregimin e lektyres mosha e bardhe nga dritero agolli

 • ardon

  ju lutem a mund te me gjeni lektyren mosha e bardhe nga dritero agolli pershkrimin ju lutem ktheni pergjigje

  • Pershendetje Ardon,

   aktualisht nuk e disponojme kete titull. Na vjen keq.

 • Pershendetje, ju faleminderit per interesimin, por aktualisht nuk ofrojme libra per shkollat fillore.

 • drinbardh

  a keni ndonje liber per kl9

  • Pershendetje, ju faleminderit per interesimin, por aktualisht nuk ofrojme libra per shkollat fillore.

 • besa

  une kerkoj libren keshtjella per klasen e 8

  • elvisi

   Pershendetje Besa, aktualisht ne nuk ofrojme libra per klasat fillore.

 • anika

  kerkoj librin historia e skenderbeut dhe bashkeudhetaret e skenderbeut! faleminderit per mirkuptimin<3

  • elvisi

   Per cilin autor behet fjale, pra kush eshte autori i librit qe kerkoni?

 • besa

  une dua komentimin e libres te klases se 8 keshtjella si te ma tregoni do te isha shume mirnjohes ndaj jush faleminderit

  • elvisi

   Pershendetje Besa, aktualisht nuk ofrojme libra per klasat e fillores.

 • A MUNDESH TE MA GJESH LIBRIN “PRINCESHA ARGJIRO”

 • besa

  A e kinilibrin “Shpella e Pirateve”

 • Enea

  A mund te me tregoni 3 tituj te lektyrave per klasen e 5?

 • Era

  A keni ndonjë roman per klasen e 9? ,nese po a mi tregoni titujt e disa romaneve ?

 • Pershendetje Gresa,

  na vjen keq por nuk e disponojme 🙁

 • Na vjen keq por nuk e disponojme.

 • Na vjen keq por nuk e disponojme kete liber.

  Ju faleminderit.

 • Pershendetje Lina,

  aktualisht ne nuk ofrojme libra shkollore fillore, dhe librin e kerkuar nuk e disponojme.

 • Pershendetje Besfort,

  ju faleminderit per interesimin, me keqardhje duhet t’ju njoftojme se aktualisht nuk disponojme libra te shkollave fillore.

  Ju faleminderit.

 • Petrit Titani

  Pershendetje!
  A e keni librin e Ilir Konomit “Pushtimi”?

 • ardit

  ju lutem ma gjeni librin shkelqimi dhe renia e shokut zylo nga dritero agolli

 • Nga pershkrimi eshte mjaft e veshtire per t’u identifikuar titulli, mbase ndonje nga lexuesit mund te ndihmoje nese i kujtohet.

 • gentii vitija

  a ekini librin orhani Nga {Nexhat Zerkirija} Ktheni pergjigje

  • Pershendetje Genti,

   ju faleminderit per interesimin, por librin e kerkuar nuk e disponojme.

 • taulant gashi

  me falni me duhet libri hija e tokes nga ali podrimja ju lutem ma ktheni pergjigjen

 • Pershendetje Tina,

  ju faleminderit per interesimin, por ne ofrojme vetem librat 🙁

 • Pershendetje Drini,

  na vjen keq por librin qe kerkoni nuk e disponojme.

  Ju faleminderit.

 • Pershendetje Seduela,

  ju faleminderit per interesimin, por me keqardhje duhet t’ju njoftojme se nuk i disponojme. Por ftoj lexuesit te shtojne komentin e tyre nese kane me shume informacion ne lidhje me kerkesen tuaj.

  Ju faleminderit.

 • Fatlind

  Romani Lutjet E Mbremjes Anton Pashku Ju lutem ?

  • Pershendetje,

   ju faleminderit per interesimin, por ne nuk e disponojme, mbase dikush tjeter nga lexuesit mund te jape ndonje informacion me shume.

   Faleminderit

 • Pershendetje Fetije,

  ju faleminderit per interesimin. Librin si link mund ta gjeni ketu por me keqardhje duhet t’ju njoftojme se nuk e kemi ne gjendje aktualisht: http://www.shtepiaelibrit.com/store/sq/romane/1294-sikur-te-isha-djale-haki-stermilli.html

 • donat

  Ma gjeni një libër klasës 4

  • elvisi

   Pershendetje Donat,

   ju faleminderit per interesimin. Me keqardhje duhet t’ju njoftojme se nuk disponojme libra te klases se katert.

 • zenel

  ma gjen ni liber per Klasen E 3

  • elvisi

   Pershendetje Zenel,

   ju faleminderit per interesimin, por aktualisht nuk ofrojme shume libra shkollore, ndaj edhe librin e kerkuar nuk e disponojme.

 • flori saramati

  me duhet lektyra trimi mir me shok shum sa me shpejt sonte nese jeni online stafi i ksaj wbside plz

  • elvisi

   Pershendetje Flori,

   ju faleminderit per interesimin, por nuk e disponojme.

 • lela

  ju lutem me gjeni lektyran 100 vjet vetmi

 • vineta

  Pershendetje! Mua me duhet libri.Nita ju lutem ma gjeni, do ju isha shumm mirennjohese per ket

 • Leila

  Pershendetje !Mua me duhet libri Lutjet e mbremjes nga Anton Pashku ju lutem a mund te ma gjeni,do ju isha shume mirenjohese.

  • Pershendetje Leila,

   ju faleminderit per interesimin. Aktualisht nuk e disponojme. Do interesohemimos e gjejme dhe do t’ju njoftojme serish vetem neser arrijme ta sigurojme. Ju faleminderit.

 • blinera

  pershendetje jam blinera kerkoj librin “PrINCESHA ARGJIRO” na Ismail Kadare

 • Faton

  Mirdita Une Deshiroj nje roman per klasen e 7

 • Muharrem

  Pershendetje me duhet libri :arti I shitjes nga zig Zigler Ne Prishtine

  • Pershendetje Muharrem,
   per momentin ne e kemi mbaruar dhe nuk e disponojme me. Nuk jemi te sigurt se ku tjeter mund ta siguroni, por besoj se ne Prishtine duhet te kete ndonje kopje neper librarite atje.

 • tuana

  pershendetje dua te gjej librin Froidi

  • Cilin liber per Froidin apo per Froidin? Mundesisht na jepni nje titull te sakte qe te mund t’ju orientojme me mire. Flm.

 • duart

  une dua qe te mar lektyren qemil batalli agimet e kaltrta

 • Eda

  Më duhet libri nizet mijë mila nën det ju lutem nese keni mundësi të ma gjeni.

 • dea

  me duhetlektyra Trimi mir me shok shum ?

  • Pershendetje,
   na vjen keq por nuk e disponojme.

   Gjithe te mirat,
   Elvisi & Gjergji

   ——- Original message ——-

 • arlinda

  un dua ta mmarr lektyren nga qamil batalli agimet e kalterta a mundi te ma gjeni

 • I paemër

  pershendetje dua ta gjej liblin kadare

 • lisa

  ku mund ta gjej komentimin e lektyres qamil batalli

  • Pershendetje Lisa, na vjen keq por ne nuk e disponojme komentimin e lektyres qe kerkoni.

 • laura

  dua nje lektyre per klasen e 7 ose 8

  • Pershendetje, aktualisht nuk disponojme tituj shkollore per klasat e 7ta ose te 8ta.

 • elaa

  dua ta lexoj kete lektyr shkollore se me pelqen shum dhe dua tja di komentin e asaj lektyre

 • elmedina

  une e dua lektyret e klases se 5 agimet e kaltra qamil batalli me ndihmoni ju lutem per kete

 • arijeta

  me falni si mund ta gjej?

  • Pershendetje Arijeta,

   ju faleminderit per interesimin por aktualisht ne nuk e disponojme titullin e kerkuar.

 • arijeta

  une kerkoj librin : Agimet e Kaltra nga Qamil Batalli

  • qendresa

   une kerkoj librin : Agimet e Kaltra nga Qamil Batalli

  • blinera

   librin agimet e kaltra mund tajesh ne disa librari ne prishtin si instituti albanonologjik

 • Përshëndetje redaksi e nderuar,
  Një çast i mire për një përshëndetje të shpejtë!
  Redaksi e nderuar,
  Ka kohë qe kërkoj një roman të Kadaresë.
  Titullohet ,,Dasma’’ thjesht kureshtja e një polemike ndërmjet B.Xhaferrit dhe Kadaresë më jep shtytje ta rilexojë edhe njëherë.
  Respekt, Gurrakociani 2010

  • Pershendetje Remi, faleminderit per interesimin. “Lekura e daulles” u shkrua dhe u botua ne vitin 1967, ne revisten “Nentori”, per te dale nje vit me pas, si liber me vete, me titullin “Dasma”. Tani ky liber eshte pjese e Vellimit 4, te Vepres se Kadares.

 • dafina

  mund te me tregoni nese eshte ky roman (Robinson Kruzo)i postuar ne ket web??? pres pergjigje…

 • dafina

  kerkova mirepo nuk mund ta gjej romanin Robnson Kruzo nga Daniel defo

 • burbuqe

  pershendetje! nese mund te me tregoni titullin e librit me te fundit qe ka te beje me muziken. faleminderit

 • Pingback: Tani mund të kërkoni edhe me Google.com | Shtepia e Librit - Blog()

 • Edonita

  Pershendetje shtepia e librit.Jeni vertet shume te mire edhe pse nuk kam blere kurre ndonje liber nga ju sepse nuk i kam mundesite mirepo lexoj vazhdimisht libra te marra nga bibloteka ne FusheKosove.E cmoj shume punen e juaj sepse mua me rekomandon shume libra dhe me ndihmon shume te zgjedh librin ne bilboteke.Ju pershendes perzemersisht shume.Me Respekt Edonita.

 • desheroj te blej libri Jon Kerr Koka ekalit

  • Pershendetje,
   me sa di une ne nuk e disponojme kete liber….

   Elvisi

 • Pershendetje Arber,
  e vleresoj komentin tend. A mund te na orientosh se cfare lloj informacionesh do ishin me vlere per ju. Ne jemi duke punuar vazhdimisht per ta permiresuar sherbimin tone dhe komentet tuaja jane ato me me vlere per punen qe bejme.

  Elvisi

 • arber

  ju nuk te jepni shume informacione

  • Cfare do te konsideroje si informacion per ju? Shpesh na pyesin ne se mund ta shkarkoj kete apo ate liber, por ceshtja eshte qe ne nuk merremi me pirateri dhe as nuk mund ta mbeshtesim ate pasi nuk vlen as per autoret dhe as per vete lexuesit te cilet nuk do merrnin me te miren e autoreve te cilet do ndihen te ndrydhur nga vjedhja e vepres se tyre.