nga Admin

7 Maj, 2009

Doris Lessing (foto)

Përshëndetje miq të librit,

Doris LessingNëse nuk keni patur mundësi ta shihni intervisten në television, atëherë aq më tepër ju ftojmë të lexoni intervistën ekskluzive me Doris Lessing, fituese e “Nobel 2007 në Letërsi”, nga Rudina Xhunga, për emisionin “Shqip” në “Top Channel”.

Doris Lessing: Feministet kanë larguar burrat nga librat e mi.

Aktualisht në shqip nga autorja është libri: Fëmija i pestë dhe Vera para errësirës.

 

Pjesa e parë:

[youtube]MOQsGVLJHbk[/youtube]

Pjesa e dytë:

[youtube]gUe4N05Yo7s[/youtube]

 

Gjithashtu, ju ftojmë të vizitoni nënkategorinë: Nobelistët në shqip

.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>