Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 1 050,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
  • Banner

Vepra, Musine Kokalari
  • Vepra, Musine Kokalari

Vepra, Musine Kokalari

Vlerësimi 
1 100,00 Lekë
Sasia
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Përshkrimi

Titulli: Vepra
Gjinia: Vepra e plotë
Autori: Musine Kokalari
Shtëpia botuese: Faik Konica
Viti: 2004
Fq. 440
Pesha: 0.506 kg.
ISBN: 978-9951-06-086-2

Përmbajtja e librit

1. Siç më thotë nënua plakë
• Siç më thotë nënua plakë
• Për mustaqet e Çelos
• Burri shoku qenit
• Paç fatin e së ligavet
• Udhën e mbarë pastë
• Kulloi odaja
• Një qen që hamulit nuk ha
• Mos qofshin vjehrat e zeza
• Ulurima e qenit

2. Rreth vatrës
• E bukura e dheut
• Shamdani
• Unaza e çuditshme
• Është një e ç'është një
• Vajza e mbretit
• Shpirti i arapit
• Plaka dhe plaku
• Vetëm
• Si e pësoi mbreti
• Budallai
• Kulshedra
• Qerozi

3. Sa u tunt jeta
• E gjeta
• S'ja gjen çiftin
• Daltë na gola t'ënde e vaftë në vesh të perëndisë
• U! U! E kur kështu?
• Dita e nishanit
• Sa të vijë
• Nigjahu
• Për së shpejti kemi dasmën
• Javën që vjen
• Dita e vetullave
• Nata e brumit
• Dita e kënasë
• Nat' e kënajt
• Nën' e vajzë
• Dita e nuses
• Nat' e dhëndërrit
• Mes' i natës
• Pala
• E pesta
• Dasmë... Sa u tunt jeta
• Duke mbaruar

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

Write your review

Vepra, Musine Kokalari

Vepra, Musine Kokalari

Write your review
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
16 other products in the same category:

Reference: SKU000028

Brand: Botimet Dudaj

Vepra 1, Faik Konica

Review(s): 0

Title: Vepra 1Author: Faik KonicaPrepared by: Prof. Nasho JorgaqiPublisher: Dudaj Year: 2001Pgs. 404Weight: 0.4 Kg.

Price ALL700.00
More
There are not enough products in stock

Kadare, Vepra e plote, vol. 5

Review(s): 0

Title: Kadare, Vepra e plotë, vëllimi i pestë (hard cover)Original: Kadare, Vepra e plotë, vëllimi i pestë (hard cover)Category: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2008Pgs. 584Weight: 0.801 kgISBN: 978-99943-42-52-5

Price ALL1,250.00
More
In Stock

Reference: SKU000005

Brand: Mitrush Kuteli

Prozë dhe vargje të zgjedhura 1, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Në këtë vëllim janë paraqitur novelat: "Xha Brahua i Shkumbanores", "Natë kollozheku", "Vjeshta e Xheladin Beut", "Qysh e gjeti Ago Jakupi rrugën e Zotit", "Më kot...", "Lumi i Madh", "Fshati im e pi rakinë" dhe "Parvera në Transilvani"; dhe vargjet: "Poem kosovar", "Balta shqiptare", "Poemi i Shëndaumit" dhe "Po të vdes në dhe të huaj".

Price ALL700.00
More
In Stock

Reference: SKU000034

Brand: Botimet Dudaj

Vepra 3, Fan S. Noli

Review(s): 0

Title: Vepra IIIAuthor: Fan S. NoliGjergj Kastrioti Skënderbeu (1405-1468)Historia e SkënderbeutKryezotit të Arbërit (1405-1468)Publisher: Dudaj Year: 2004Pgs. 464Weight: 0.45 Kg

Price ALL700.00
More
There are not enough products in stock