• Banner

  • I ri
Si të rritësh një fëmijë të mrekullueshëm, metoda Montesori, Tim Seldin
  • Si të rritësh një fëmijë të mrekullueshëm, metoda Montesori, Tim Seldin

Si të rritësh një fëmijë të mrekullueshëm, metoda Montesori, Tim Seldin

Duke mbuluar periudhën e jashtëzakonshme të rritjes dhe zhvillimit mendor të fëmijës nga lindja deri në moshën gjashtë vjecc, ky libër i suksesshëm Montesori që u drejtohet prindërve, përmban veprimtari praktike dhe përshkruan e këshillon për ccdo fazë të zhvillimit të fëmijës.

1 500 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Si të rritësh një fëmijë të mrekullueshëm, metoda Montesori
Udhërrëfyes për prindërit si të rritin një fëmijë me dashuri, vetëbesim dhe pavarësi
Origjinali:
Kategoria: Udhërrëfyes
Autori: Tim Seldin
Shqipëroi: Virgjil Muçi
Botues: AEDITIONS
Viti: 2022
Fq:
Pesha: 0.55 kg
ISBN: 978-9928-349-92-7
This book is in Albanian

Mbi librin
Duke mbuluar periudhën e jashtëzakonshme të rritjes dhe zhvillimit mendor të fëmijës nga lindja deri në moshën gjashtë vjecc, ky libër i suksesshëm Montesori që u drejtohet prindërve, përmban veprimtari praktike dhe përshkruan e këshillon për ccdo fazë të zhvillimit të fëmijës.
Ky botim i ri përmban dëshmi neuroshkencore rreth një metode, që i ndihmon fëmijët të bëhen të pavarur, të jenë të përqendruar e kurreshtarë.
është mëse i përditësuar, duke përfshirë ccështje aktuale familjare si dhe këshimma "me hapin e kohës" për mbarërritjen e fëmijëve në epokën digjitale.
I shkruar nga Tim Seldin, President i Fondacionit Montesori dhe Kryetar i Këshillit Ndërkombëtar Montesori.

Detajet e librit
16 libra të tjera në këtë kategori:

Libri i vogël i lidershipit, Stefan Söderfjäll

Objektivi i këtij libri të vogël është që të interpretojë pothuajse të gjithë punën shumëvjeçare të autorit, i cili i ka kushtuar qindra faqe shkrime lidershipit. Këtu, autori na sjell shumë shkurtimisht dhe sa më lehtë që është e mundur, gjithçka që duhet të dimë rreth lider shipit. Cfarë është lidershipi dhe cili është funksioni që përmbush? Si duhen...

Çmimi 700 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Te tjere

Siç mendon njeriu, James Allen

Aforizmi "Siç mendon njeriu në zemër, i tillë është", jo vetëm që e përkthen tërësinë e qenies së një njeriu, por është aq gjithëpërfshirëse sa që arrin në secilën gjendje dhe rrethanë të jetës së tij. Një njeri është pikë për pikë ajo çka mendon, sepse karakteri është shuma e plotë e të gjitha mendimeve të tij.

Çmimi 400 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2848

Botuesi: Onufri

Nje vit drejt pasurimit, Napoleon Hill

Këto janë disa prej 52 parimeve të arta drejt suksesit, me të cilat ju prezanton Napoleon Hill në këtë libër të mrekullueshëm. Një nga autorët më të shitur në botë dhe burim suksesi për miliona njerëz, Hill i ilustron mesazhet e tij tejet praktike me shembuj realë të njerëzve, që janë bërë të pasur.

Çmimi 700 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001422

Botuesi: Botimet Dudaj

Sekreti, Rhonda Byrne

Për shekuj me radhë, në gojëdhëna, libra, besime, dhe filozofi janë zbuluar copëza të një Sekreti të Madh. Për herë të parë, të gjitha pjesët e Sekretit bashkohen në një zbulim të pabesueshëm, që do t`ia ndryshojë jetën kujtdo që ta përjetojë.

Çmimi 1 300 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Living

5 gjuhët e dashurisë, Gary Chapman

Ide të thjeshta për një dashuri të përjetshme... Shumë stres dhe pak dashuri! Kjo është përditshmëria jonë, rutina jonë ndaj ndaloni pak dhe reflektoni.... Sa pak thoni "TË DUA", sa rrallë e dëgjoni "TË DUA"!

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Minerva

Rregulloni krevatin, William H. McRaven

Nëse rregulloni krevatin çdo mëngjes, keni kryer detyrën e parë të ditës. Ky veprim ju jep një ndjesi të vogël krenarie dhe ju inkurajon të realizoni më pas edhe një detyrë tjetër, pastaj edhe një tjetër, edhe një tjetër. Në fund të ditës, detyra e parë e përfunduar, bëhet një seri detyrash të përfunduara.

Çmimi 700 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)