• Banner

  • I ri

Magjia e mendimeve të mëdha, David J. Schwarty, Ph.D

Magjia e mendimeve të mëdha përmban sekretin si të nxjerrësh më shumë dobi nga puna, martesa, jeta familjare dhe komuniteti ku jeton.

1 190 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Magjia e mendimeve të mëdha
Origjinali: The Magic of Thinking Big
Gjinia: Motivues
Autori: David J. Schwarty, Ph.D
Shqipëroi: Anila Duka
Shtëpia botuese: Argeta-LMG
Viti: 2021
Fq. 388
Pesha: 0.412 kg
ISBN: 978-9928-303-73-8
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

Magjia e mendimeve të mëdha përmban sekretin si të nxjerrësh më shumë dobi nga puna, martesa, jeta familjare dhe komuniteti ku jeton. Nuk ka nevojë të jesh intelektual apo të kesh ndonjë talent të lindur që të arrish sukses e kënaqësi të madhe- por ke nevojë të mësosh e të kuptosh ato zakone të menduari dhe të vepruari që rë duhen për t’i arritur. Fillo që të zbulosh se ç’rekulli mund të bëjë për ty mënyra e të menduarit.

Më shumë se 6 milionë lexues anembanë botës e kanë përmirsuar jetën falë librit Magjia e mendimeve të mëdha. Mësimet e David J. Schëarty, Ph.D i cili konsiderohet prej kohësh si një nga ekspertët më të mëdhenj në fushën e motivimit, do të të ndihmojë pë punosh më mire, të menaxhosh më mire, te fitosh më shumë dhe- çfarë është më e rëndësishmja- të jetosh më mirë, të gjesh lumturi më të madhe dhe paqe mendore.

Detajet e librit
Argeta LMG
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Pema

Puna e thellë, Cal Newport

E, megjithatë, shumica e njerëzve – qofshin ata punonjës njohurish në zyra të zhurmshme me plan të hapur apo krijues që stërmundohen për ta qartësuar vizionin e tyre – e kanë humbur aftësinë e tyre për të hyrë thellë, duke e shpenzuar në të kundërt kohën e tyre me një turbullirë të furishme mesazhesh të postës elektronike dhe me median shoqërore, duke mos...

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Living

Karma, Sadhguru

Një këndvështrim i ri i konceptit të shumëpërdorur dhe shpesh të keqkuptuar të karmës, i cili na drejton në rrugën e duhur për të gjetur lumturinë dhe ekuilibrin.

Çmimi 1 400 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2226

Botuesi: Elta BS

Si te jetojme me mire, Og Mandino

Si mund të përfitosh më së miri nga 17 rregullat për të jetuar? Lehtë. Vetëm kujto se të gjithë ne kemi një koleksion të madh të shprehive të këqija, të cilat e dobësojnë mundësinë të arrijmë sukses në jetë. Secila nga rregullat që do të mësosh do të ndihmojnë të çlirohesh nga shprehitë e këqija, duke i zëvendësuar ato me më të mira.

Çmimi 700 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Muza

Fuqia e zemrës, Baptist de Pape

Që nga fillimi i historisë, mjeshtërit e mëdhenj të traditave shpirtërore botërore e kanë përshkruar zemrën si një burim mirëkuptimi dhe fuqie të vërtetë. Tani, në librin     Fuqia e zemrës, me ndihmën e liderëve shpirtërorë më të rëndësishëm të aktualitetit, do të zbulosh si të lidhesh me potencialin tënd maksimal.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2232

Botuesi: Elta BS

Koha dhe paraja.com, Jack Matthews

Kur rasti troket në derë, shumica e njerëzve e injorojnë. Ata vazhdojnë të punojnë atë që kanë punuar gjithnjë, duke shpresuar se një ditë jeta do të jetë më e mirë. Për fat të keq, gjërat zakonisht mbesin të njëjta, ose madje keqësohen! Ka njerëz që do ta rrëmbejnë rastin. 

Çmimi 500 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2222

Botuesi: Elta BS

Zgjoni Gjigantin e Brendshëm, Anthony Robbins

Anthony Robbins është një nga motivuesit e mëdhenj të kësaj breznie. Zgjoni Gjigantin e Brendshëm është një paraqitje magjepsëse dhe intriguese e gjetjeve dhe vështrimeve të brendshme më të zhvilluara të një spektri të gjerë çështjesh, përfshirë vetëdijshmërinë në rritje se suksesi i vërtetë varet së pari nga vlerat e qëndrueshme dhe shërbimi ndaj të...

Çmimi 1 500 Lekë
More
Ne gjendje
Përshtypjet (0)