Tregime & Novela

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Muhabet tirance me Liun e Cakut, Mustafa Greblleshi Shfaq të madhe

Muhabet tirance me Liun e Cakut, Mustafa Greblleshi

SKU000279

Produkt i ri

Skicat e tregimet e tij plot humor e satirë priteshin padurim si nga intelektualët ashtu dhe nga lexuesit e thjeshtë të kohës, sepse ishin pasqyrim i mprehtë e fshikullim plot humor i problemeve të ditës.

Më shumë detaje

Në gjendje

$6.40

-20%

$8.00

Add to wishlist

Zbritja në sasi

SasiaÇmimiJu kurseni
3 $0.80 Deri $21.60

Më shumë informacione

Titulli: Muhabet tirançe me Liun e Cakut
Origjinali: Muhabet tirançe me Liun e Cakut
Gjinia: Roman
Autori: Mustafa Greblleshi
Shtëpia botuese: Çabej
Viti: 2000
Fq. 120
Pesha: 0.138 kg.

Mbi librin

Shkrimtari e përkthyesi i talentuar Mustafa Greblleshi, autor i romanit “Gremina e dashurisë”, i vëllimit me tregime “Albumi i një bojaxhiu”, përkthyesi i “Një mijë e një netëve” dhe i Pirandelos botoi për vite me radhë edhe me pseudonimin Liu i Cakut, emër i mirënjohur për lexuesit e shtypit shqiptar në kapërcyell të viteve ’30 – ’40.

Skicat e tregimet e tij plot humor e satirë priteshin padurim si nga intelektualët ashtu dhe nga lexuesit e thjeshtë të kohës, sepse ishin pasqyrim i mprehtë e fshikullim plot humor i problemeve të ditës: Tirana plot baltë, njerëz që sillen kot, intelektualët që presin t’u rriten rrogat, tregtarë që majmen në kurriz të popullit, vajzat që martohen me të huaj, zyrtarë që marrin ryshfete.

Reviews

Write a review

Muhabet tirance me Liun e Cakut, Mustafa Greblleshi

Muhabet tirance me Liun e Cakut, Mustafa Greblleshi

Skicat e tregimet e tij plot humor e satirë priteshin padurim si nga intelektualët ashtu dhe nga lexuesit e thjeshtë të kohës, sepse ishin pasqyrim i mprehtë e fshikullim plot humor i problemeve të ditës.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)