Thriller

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Vajza e dikurshme, J. P. Delaney Shfaq të madhe

Vajza e dikurshme, J. P. Delaney

Produkt i ri

E dëshpëruar për të gjetur një vend për të jetuar, Ema përfundon në shtëpinë e rrugës "Folgejt". Shtëpia është vërtet një mrekulli: dizajn minimalist, ku ndërthuren xhami, guri i lëmuar dhe tavanet e varura. Por, arkitekti i mistershëm që e ka ndërtuar, ngulmon se banorët duhet të jetojnë sipas disa rregullave të rrepta.

Më shumë detaje

Në gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Më shumë informacione

Titulli: Vajza e dikurshme
Origjinali: The girl before
Gjinia: Roman
Autori: J. P. Delaney
Shqipëroi: Blendi Salaj
Shtëpia botuese: Pegi
Viti: 2018
Fq. 342
Pesha: 0.439 kg.
ISBN: 978-9928-233-12-7

Mbi librin

E dëshpëruar për të gjetur një vend për të jetuar, Ema përfundon në shtëpinë e rrugës "Folgejt". Shtëpia është vërtet një mrekulli: dizajn minimalist, ku ndërthuren xhami, guri i lëmuar dhe tavanet e varura. Por, arkitekti i mistershëm që e ka ndërtuar, ngulmon se banorët duhet të jetojnë sipas disa rregullave të rrepta.

Shtëpia është ndërtuar me qëllimin e vetëm që t'i ndryshojë banorët e saj, dhe ashtu ndodh... Pas një tragjedie vetjake, Xhejni ka nevojë t'ia nisë nga e para, dhe rruga "Folgejt" duket vendi i përkryer.

Pak pasi vendoset në shtëpinë e re, merr vesh për fatin e Emës, qiraxheshës së parë. Në historinë që i shfaqet pak nga pak, ka shumë zona të errëta. Teksa përpiqet të ndajë të vërtetën nga gënjeshtra, befas e shkuara nis të marrë jetë.

Një triller psikologjik magjepsës, një nga librat më të shitur të vitit dhe i përkthyer në mbi 40 gjuhë të botës, "Vajza e dikurshme" ndërthur fatin, në dukje të mbarë, të një gruaje me fundin e mistershëm të një tjetre, në një kaleidoskop hipokrizie, mashtrimi dhe vdekjeje. "Jeni të lutur të bëni një listë të çdo gjëje që është thelbësore për ju." Kjo kërkesë e çuditshme dhe e bezdisshme do të jetë nisja e një rrugëtimi me pasoja shkatërrimtare.

Komente mbi librin

"Një triller psikologjik gozhdues... Me saktësi dhe elegancë, Delaney zhvesh personazhet nga sekretet e tyre, pak nga pak, derisa del në shesh e vërteta e kulluar dhe pa zbukurime."

Publishers Weekly

""Vajza e dikurshme" ka një ritëm të shpejtë... Delaney shtron pyetje të lidhura me etikën në faqe të veçanta, përgjatë gjithë librit... Gjetja më gjeniale: nuk na jepen përgjigjet e asnjërës prej grave."

The New York Times

"Do t'ju bëhet fiksim ky roman rrëqethës për një grua që gjen shtëpinë e ëndrrave... derisa zbulon fatin e mistershëm të banores së mëparshme."

Cosmopolitan

"Garanci e padiskutueshme: nuk do ta hiqni dot nga dora këtë libër. Lexuesit e librave "Vajza e zhdukur" dhe "Vajza në tren" do të kuptojnë se ka rrëfime edhe më emocionuese."

American Booksellers Association

"Dy gra ndikohen ndjeshëm nga shtëpia e tyre e mrekullueshme në këtë triller psikologjik që do të përshtatet për ekranin e madh nga Ron Howard."

Variety

"Delaney ka krijuar një situatë vërtet të frikshme dhe tërheqëse në shtëpinë e rrugës "Folgejt"... Struktura e romanit gërshetohet mes rrëfimeve të Emës, para, dhe të Xhejnit, pas, teksa të dyja fillojnë të dyshojnë për fatin e tyre të mirë. Faqet do t'ju ikin pa e kuptuar."

USA Today

"Shtëpia ka një të kaluar të errët dhe një pronar jo plotësisht mikpritës."

New York Post

Reviews

Write a review

Vajza e dikurshme, J. P. Delaney

Vajza e dikurshme, J. P. Delaney

E dëshpëruar për të gjetur një vend për të jetuar, Ema përfundon në shtëpinë e rrugës "Folgejt". Shtëpia është vërtet një mrekulli: dizajn minimalist, ku ndërthuren xhami, guri i lëmuar dhe tavanet e varura. Por, arkitekti i mistershëm që e ka ndërtuar, ngulmon se banorët duhet të jetojnë sipas disa rregullave të rrepta.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)