Thriller

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Nje familje thuajse e persosur, Jane Shemilt Shfaq të madhe

Nje familje thuajse e persosur, Jane Shemilt

Produkt i ri

Xheni është një mjeke e suksesshme familjeje, nënë e tre fëmijëve adoleshentë, e martuar me një neurokirurg të famshëm. Por, kur vajza e saj më e vogël, Naomi pesëmbëdhjetëvjeçare, nuk kthehet në shtëpi pas shfaqjes teatrale në shkollë, jeta e përsosur që Xheni kujtonte se kishte ndërtuar, zë e shkërmoqet.

Më shumë detaje

Në gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Më shumë informacione

Titulli: Një familje thuajse e përsosur
Origjinali: Daughter
Gjinia: Roman
Autori: Jane Shemilt
Shqipëroi: Jorgji Qirjako
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 2016
Fq. 364
Pesha: 0.465 kg.
ISBN: 978-9928-217-24-0

Mbi librin

Xheni është një mjeke e suksesshme familjeje, nënë e tre fëmijëve adoleshentë, e martuar me një neurokirurg të famshëm. Por, kur vajza e saj më e vogël, Naomi pesëmbëdhjetëvjeçare, nuk kthehet në shtëpi pas shfaqjes teatrale në shkollë, jeta e përsosur që Xheni kujtonte se kishte ndërtuar, zë e shkërmoqet.

Autoritetet vënë alarmin dhe nisin kërkimet në mbarë vendin për të gjetur vajzën, por pa sukses. Naomi është zhdukur si të mos kishte qenë kurrë dhe familja, në ankth, ka marrë një goditje shkatërruese.
Muajt kalojnë dhe hipotezat më të këqija - rrëmbimi, vrasja - bëhen gjithnjë e më të besueshme.

Gjurmët e vajzës kanë humbur dhe vëmendja nis të zbehet. Kurse për Xhenin e dëshpëruar, kërkimi sapo ka filluar. Më shumë se një vit pas zhdukjes së bijës, ajo ende po gërmon për të vërtetën, megjithëse çfarëdo që zbulon, do t'ia turbullojë edhe më shumë shpirtin. Dhe do të kuptojë se njerëzit më të afërt, të dashurit dhe të besuarit e saj, fshehin sekrete të tmerrshme, sidomos Naomi.

Duke i mbledhur së bashku gjurmët që vajza ka lënë pas, Xheni zbulon që e bija është krejt tjetër nga vajza që ajo mendonte se po rriste. Roman provokues që vëzhgon ndjenjën e fajit të një nëne që punon dhe është në karrierë, diçka që u ndodh shumë grave sot.

Fragment na libri

Ndërsa hiqja pallton, mendoja: Çfarë ndodh kur fëmijët rriten? Një proces kaq i padukshëm, sa kurrë nuk kam qenë e zonja të përcaktoj çastin kur unë u ktheva vetëm në një figurë për ta, dikush që i shikon nga larg.

Komente mbi librin

"Makthi i çdo nëne: zhdukja e një fëmije. Por, tek "Një familje thuajse e përsosur", ajo që duket si një rrëmbim i thjeshtë, shpejt do të kthehet në diçka shumë më komplekse dhe enigmatike. Jane Shemilt ka shkruar një thriller që nuk do të jeni në gjendje ta lini mënjanë, pa e mbaruar."

Tess Gerritsen

"Jane Shemilt di ta mbajë pezull lexuesin dhe proza e saj elokuente përshkruan me art dëshpërimin e një nëne dhe kërkimin e dhimbshëm të së vërtetës."

Booklist

Reviews

Write a review

Nje familje thuajse e persosur, Jane Shemilt

Nje familje thuajse e persosur, Jane Shemilt

Xheni është një mjeke e suksesshme familjeje, nënë e tre fëmijëve adoleshentë, e martuar me një neurokirurg të famshëm. Por, kur vajza e saj më e vogël, Naomi pesëmbëdhjetëvjeçare, nuk kthehet në shtëpi pas shfaqjes teatrale në shkollë, jeta e përsosur që Xheni kujtonte se kishte ndërtuar, zë e shkërmoqet.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)