Thriller

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Kenga e Qyqes, Robert Galbraith Shfaq të madhe

Kenga e Qyqes, Robert Galbraith

Produkt i ri

Kur një modele me jetë të trazuar bie nga ballkoni i hotelit në rrugën Mejfër dhe gjen vdekjen, të gjithë mendojnë se ajo ka vrarë veten. Por vëllai i saj ka dyshimet e veta, ndaj pajton një hetues privat, Kormoran Strajkun, për të shqyrtuar rrethanat.

Më shumë detaje

Në gjendje

$16.90

-20%

$21.13

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Kënga e Qyqes
Origjinali: The Cuckoo’s Calling
Gjinia: Roman
Autori: Robert Galbraith
Shqipëroi: Virgjil Muçi
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 2014
Fq. 576
Pesha: 0.703 kg.
ISBN: 978-9928-103-94-9

Mbi librin

Kur një modele me jetë të trazuar bie nga ballkoni i hotelit në rrugën Mejfër dhe gjen vdekjen, të gjithë mendojnë se ajo ka vrarë veten. Por vëllai i saj ka dyshimet e veta, ndaj pajton një hetues privat, Kormoran Strajkun, për të shqyrtuar rrethanat.

Strajku është veteran i luftës - i plagosur fizikisht dhe psikologjikisht - dhe jeta e tij është një dramë. Rasti i jep atij një spirancë shpëtimi nga ana financiare, por me kosto personale: sa më shumë gërmon në botën e ndërlikuar të bukuroshes modele, aq më shumë errësohen gjërat - dhe sa më pranë i afrohet së vërtetës, aq më ërcënues varet mbi të rreziku i tmerrshëm...

Një sekret përshkënditës i botës elegante përshkon atmosferën e Londrës - nga rrugët e heshtura të Mejfërit në baret e Ist Endit e deri në Soho - Kënga e Qyqes është një libër i mrekullueshëm. Ky është romani i parë i serisë me dedektivin Kormoran Strajk, i J. K. Rowlingut, shkruar me pseudonimin Robert Galbraith.

Komente mbi librin

“Kënga e Qyqes është një libër i madh? Përgjigjja është e thjeshtë. Po. Është i mahnitshëm.”

Chicago Tribune

“Një roman mjeshtëror, një vepër arti e letërsisë së krimit.”

Huffington Post

“Një nga romanet më të mira të krimit që unë kam lexuar ndonjëherë.”

Alex Gray

“Robert Galbraith ka një pendë të mrekullueshme për të përshkruar Londrën dhe për të na bërë të dashur një hero të ri.”

Daily Mail

“Me një talent të rrallë, Galbraith kombinon një detektiv kompleks e imponues dhe një asistente barabar të mirëformuar dhe inteligjente në një krim enigmatik... Lexuesit mund të shpresojnë të shohin shumë më tepër nga ky ekip i paharrueshëm...”

Publishers Weekly

“Një roman debutues brilant, i ambientuar në botën e pamëshirshme të stilistëve dhe modeleve.”

The Times


Reviews

Write a review

Kenga e Qyqes, Robert Galbraith

Kenga e Qyqes, Robert Galbraith

Kur një modele me jetë të trazuar bie nga ballkoni i hotelit në rrugën Mejfër dhe gjen vdekjen, të gjithë mendojnë se ajo ka vrarë veten. Por vëllai i saj ka dyshimet e veta, ndaj pajton një hetues privat, Kormoran Strajkun, për të shqyrtuar rrethanat.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)