Thriller

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Djalli ne qytetin e bardhe, Erik Larson Shfaq të madhe

Djalli ne qytetin e bardhe, Erik Larson

2720

Produkt i ri

Në Chicago, në fund të shekullit të XIX – të në mes të tymit të industrisë dhe zhurmës së trenave jetonin dy njerëz, që të dy të pashëm, që të dy me sy të kaltër dhe që të dy eskpertë në profesionet e zgjedhura. Secili përvetësonte një element të një dinamike të lartë që karakterizonte "nxitimin" e Amerikës drejt

Më shumë detaje

Nuk e kemi më këtë produkt në depo

$13.52

-20%

$16.90

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Djalli në qytetin e bardhë
Origjinali: The Devil in the White City
Gjinia: Roman
Autori: Erik Larson
Shqipëroi: Përparim Mulosmani
Shtëpia botuese: Ombra GVG
Viti: 2012
Fq. 484
Pesha: 0.60 kg
ISBN: 978-9928-06-051-8

Mbi librin

Në Chicago, në fund të shekullit të XIX – të në mes të tymit të industrisë dhe zhurmës së trenave jetonin dy njerëz, që të dy të pashëm, që të dy me sy të kaltër dhe që të dy eskpertë në profesionet e zgjedhura. Secili përvetësonte një element të një dinamike të lartë që karakterizonte "nxitimin" e Amerikës drejt shekullit të XX – të.

Njëri ishte arkitekt, ndërtues i shumë prej strukturave më të rëndësishme të Amerikës, ndërmjet tyre Flatiron Building në New York City, ndërsa tjetri ishte një vrasës, një nga më famëkeqët në histori dhe përfaqësues prototip amerikan, një vrasës serial urban.

Megjithëse ata nuk u takuan kurrë, të paktën jo formalisht, fatet e tyre ishin të lidhura me një ngjarje të vetme, magjike, një ngjarje që përgjithësisht është venitur nga memoria moderne, por që në kohën e vet ishte konsideruar të përmbante një fuqi pothuajse të njëjtë me atë të Luftës Civile.

Koment mbi librin

"Një copëz historie popullore nga më tërheqëset që njeriu mund të shpresojë të gjejë."

San Francisco Chronicle

 

Reviews

Write a review

Djalli ne qytetin e bardhe, Erik Larson

Djalli ne qytetin e bardhe, Erik Larson

Në Chicago, në fund të shekullit të XIX – të në mes të tymit të industrisë dhe zhurmës së trenave jetonin dy njerëz, që të dy të pashëm, që të dy me sy të kaltër dhe që të dy eskpertë në profesionet e zgjedhura. Secili përvetësonte një element të një dinamike të lartë që karakterizonte "nxitimin" e Amerikës drejt

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)