Kategoritë

Botuesit

Autorët

Diplomacia e fuqive te medha 1814 - 1914, Norman Rich Shihe të plotë

Diplomacia e fuqive te medha 1814 - 1914, Norman Rich

Ky studim për politikat e jashtme të Fuqive të Mëdha është në thelb një histori e drejtpërdrejtë diplomatike: një përpjekje për të përshkruar se si burrat e shtetit e kanë zhvilluar politikën e jashtme gjatë një shekulli e gjysmë, si i zgjidhë ata situatat e krizave dhe si ia arritën apo dështuan për t'i zgjidhur ato.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$13.52

Me ulje çmimi!

-20%

$16.90

Titulli: Diplomacia e fuqive të mëdha 1814 – 1914
Origjinali: Great power diplomacy
Gjinia: Histori, marrëdhënie ndërkombëtare
Autori: Norman Rich
Shqipëroi: Jerina Zaloshnja
Shtëpia botuese: IDK
Viti: 2006
Fq. 478
Pesha: 0.501 kg.
ISBN: 978-99943-1-199-9

Mbi librin

Ky studim për politikat e jashtme të Fuqive të Mëdha është në thelb një histori e drejtpërdrejtë diplomatike: një përpjekje për të përshkruar se si burrat e shtetit e kanë zhvilluar politikën e jashtme gjatë një shekulli e gjysmë, si i zgjidhë ata situatat e krizave dhe si ia arritën apo dështuan për t'i zgjidhur ato.