Studime Ligjore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Trashegimia testamentare, Arben Hakani Shfaq të madhe

Trashegimia testamentare, Arben Hakani

SKU001583

Produkt i ri

Titulli: Trashëgimia testamentare - legjsilacioni dhe praktika gjyqësore JurisprudencëAutori: Arben Hakani Shtëpia botuese: DudajViti: 2010 fq. 488Pesha: 0.54 kg ISBN: 978-99943-0-178-2 Gjithkush është i interesuar të dijë se si duhet ta mbrojë nj&eum

Më shumë detaje

Ne gjendje

$28.17

-20%

$35.21

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Trashëgimia testamentare, legjislacioni dhe praktika gjyqësore
Origjinali: Trashëgimia testamentare, legjislacioni dhe praktika gjyqësore
Gjinia: Drejtësi
Autori: Arben Hakani
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2010
Fq. 488
Pesha: 0.541 kg
ISBN: 978-99943-0-178-2

Mbi librin

Gjithkush është i interesuar të dijë se si duhet ta mbrojë një testament që është përpiluar në favor të tij; se si mund të goditet një testament me anë të të cilit i mohohet apo i reduktohet pasuria që do të fitonte në rast trashëgimie ligjore. Po ashtu, gjithkush është i interesuar të mësojë:

• Si mund të përzgjidhet dhe t'u shpërndahet pasuria trashëgimtarëve në testament?
• Nga dallon testamenti me mënyrat e tjera të disponimit të pasurisë?
• Nga dallon trashëgimia e ardhur në testament e arshur me testament me trashëgiminë ligjore?
• Si bëhet e mundur që, edhe në prani të trashëgimtarëve, pasuria t'u shpërndahet edhe personave të tjerë apo edhe për bamirësi dhe vepra humane?

Mbi librin

Avokati Arben Hakani ka kryer studimet në Fakultetin Juridik në Tiranë dhe në fillim ka punuar si jurist (1982-1989) e më pas si gjykatës (1989-1992). Që nga viti 1993, ushtron veprimtari si avokat i profilizuar, kryesishdt në legjislacionin civil dhe tregtar. Në vitin 1994 themeloi zyrën Hakani & Associates, titullar i së cilës është edhe sot. Prej vitit 2005 e në vijim është pedagog i jashtëm në Fakultetin e Drejtësisë "Luarasi" dhe në Universitetin "Marin Barleti". Në vitin 2007 ka botuar librin "Noteria në Republikën e Shqipërisë".

Reviews

Write a review

Trashegimia testamentare, Arben Hakani

Trashegimia testamentare, Arben Hakani

Titulli: Trashëgimia testamentare - legjsilacioni dhe praktika gjyqësore JurisprudencëAutori: Arben Hakani Shtëpia botuese: DudajViti: 2010 fq. 488Pesha: 0.54 kg ISBN: 978-99943-0-178-2 Gjithkush është i interesuar të dijë se si duhet ta mbrojë nj&eum

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)