• Banner

Saga ballkanike e Luan Staroves, Fatmir Sulejmani
  • Saga ballkanike e Luan Staroves, Fatmir Sulejmani

Saga ballkanike e Luan Staroves, Fatmir Sulejmani

Me këtë studim problemor, autori e ka begatuar shkencën tonë për letërsinë me prurje origjinale, me rezultate të çmueshme dhe efekte të shumëfishta ideoartistike, estetike sociohistorike e filozofike...

1 000 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Saga ballkanike e Luan Starovës, një lexim hermeneutik (kopertinë e trashë)
Gjinia: Kritikë letrare
Autori: Fatmir Sulejmani
Shtëpia botuese: Libraria e Çarshisë
Viti: 2013
Fq. 336
Pesha: 0.418 kg.
ISBN: 978-608-4724-03-2

Komente mbi librin

""Saga ballkanike e Luan Starovës, një lexim hermeneutik" është ndër studimet serioze dhe të rëndësishme në shkencën tonë letrare..."

Ali Aliu

"Studimi "Saga ballkanike e Luan Starovës, një lexim hermeneutik" është vlerësuar si model i punës shkencore, si arritje cilësore jo vetëm e autorit, por edhe e Shkollës së Doktoratës të Qendrës së Studimeve Albanologjike."

Prof. Dr. Shaban Sinani

"Me këtë studim problemor, autori e ka begatuar shkencën tonë për letërsinë me prurje origjinale, me rezultate të çmueshme dhe efekte të shumëfishta ideoartistike, estetike sociohistorike e filozofike..."

Prof. Dr. Nebi Islami

"Gjykoj se kemi të bëjmë me një vepër, nga ato që i përmbushin maksimalisht tërë kërkesat e një studimi mjaft serioz..."

Prof. Dr. Ymer Çiraku

"Studimi i Fatmir Sulejmanit i ka përmbushur me sukses objektivat dhe qëllimet e veta shkencore, duke u bërë një ndër studimet më të plota dhe më të arrira kushtuar veprës romanore të shkrimtarit shqiptar, me njohje ndërkombëtare, z. Luan Starova."

Prof. Dr. Virion Graçi

"Një libër i shkruar me shumë përkushtim dhe dashuri..."

Prof. Dr. Salajdin Salihi

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Botuesi: Te tjere

Kurbani ballkanik, Luan Starova

(0)

Një ndërmarrje e këtillë romanore është vështirë të haset në letërsitë e tjera europiane... Luan Starova tregon superioritet me romanet e tij, sepse letërsia e tij bëhet europiane, para se të europianizohen institucionet e vendit të tij.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ka mbaruar
16 other products in the same category:

Reference: 2740

Publisher: Naimi

Etnos ne Epos, Shaban Sinani

(0)

Title: Etnos në EposOrigjinal: Etnos në EposCategory: MithologyAuthor: Shaban SinaniPublisher: NaimiYear: 2011Pgs. 236Weight: 0.316 kgISBN: 978-9928-109-02-6

Price ALL800
More
In Stock

Reference: SKU000135

Publisher: Ideart

Proza e Kutelit, Behar Gjoka

(0)

Title: Proza e KutelitOriginal: Proza e KutelitCategory: Literatre criticsAuthor: Behar GjokaPublisher: IdeartYear: 2004Pgs. 176Weight: 0.19 kgISBN: 978-99943-648-0-4  

Price ALL600
More
In Stock

Reference: SKU001973

Publisher: Naimi

Tradita gojore si etnotekst, Shaban Sinani

(0)

Title: Tradita gojore si etnotekst, studime për etno - folkloristikën krahasimtareOriginal: Tradita gojore si etnotekst, studime për etno - folkloristikën krahasimtareCategory: StudyAuthor: Shaban SinaniPublisher: NaimiYear: 2012Pgs. 372Weight: 0. 467 kgISBN: 978-9928-109-22-4

Price ALL1,000
More
Out-of-Stock

Reference: SKU001246

Publisher: Kokona

Therrime me mjalte, Vedat Kokona

(0)

Title: Thërrime me mjaltë, Gramatikë e vogël e gjuhës shqipeOriginal: Thërrime me mjaltë, Gramatikë e vogël e gjuhës shqipeCategory: LanguageAuthor: Vedat KokonaPublisher: KokonaYear: 2004Pgs. 66Weight: 0.07 kgISBN: 978-99927-929-5

Price ALL300
More
In Stock
chat Përshtypjet (0)