• Banner

Kemba e te panjohures, Krenar Zejno
  • Kemba e te panjohures, Krenar Zejno

Kemba e te panjohures, Krenar Zejno

Frenhofer, një piktor i jashtëzakonshëm, krijesë e mistershme balzakiane, tenton të jashtëzakonshmen: mishërimin real të bukurisë, dashurisë dhe pasionit ideal; shpall të jashtëzakonshmen: qëndresën për të mos e shpërfaqur para syve të kurrkujt krijimin e tij.

500 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Këmba e të panjohurës
Origjinali: Këmba e të panjohurës
Gjinia: Kritikë letrare
Autori: Krenar Zejno
Shtëpia botuese: Zenit Editions
Viti: 2011
Fq. 160
Pesha: 0.242 kg.
ISBN: 978-9928-113-05-4

Fragment nga libri

Frenhofer, një piktor i jashtëzakonshëm, krijesë e mistershme balzakiane, tenton të jashtëzakonshmen: mishërimin real të bukurisë, dashurisë dhe pasionit ideal; shpall të jashtëzakonshmen: qëndresën për të mos e shpërfaqur para syve të kurrkujt krijimin e tij.

Të tjerët sigurisht mbërrijnë t'ia zhbëjnë ëndrrën në këmbim të një bukurie të gjallë nudo, përpara tij për të parën herë. Rezultati: një dashuri e dënuar me zhbërje shkrehet në dënesë dhe të tjerët shquajnë në tablo veçse një këmbë venere që mbin nga një rrënojë ngjyrash, e ndërkaq dëgjojnë leksionin profetik mbi bukurinë e shkruar dhe imazhin tradhtar të artit modern... që fundon në vetëvrasje.

Detajet e librit
Zenit Editions
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Botuesi: Zenit Editions

AmorDheu, Krenar Zejno

(0)

Vargjet e mia si pula të lagura janë plagjiatura partiture mornicashUvertura plagosjesh të kalorësit fëmijëri rrëzuar prej kalit të drunjtëKur i grahte karvanit kah Kashtës së Kumrit nëpër kalvar ëndrrashNgelur në çengel tërkuzë pikëpyetjesh: për ku udhambarë o kalama?

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje
16 other products in the same category:

Reference: SKU001973

Publisher: Naimi

Tradita gojore si etnotekst, Shaban Sinani

(0)

Title: Tradita gojore si etnotekst, studime për etno - folkloristikën krahasimtareOriginal: Tradita gojore si etnotekst, studime për etno - folkloristikën krahasimtareCategory: StudyAuthor: Shaban SinaniPublisher: NaimiYear: 2012Pgs. 372Weight: 0. 467 kgISBN: 978-9928-109-22-4

Price ALL1,000
More
Out-of-Stock

Reference: SKU000828

Publisher: Ideart

Panorame per Shekspirin, vol. 3, Fadil Pacrami

(0)

Title: Panoramë për Shekspirin, vëllimi i tretë (hard cover)Original: Panoramë për Shekspirin, vëllimi i tretëCategory: CriticsAuthor: Fadil PaçramiPublisher: IdeartYear: 2008Pgs. 280Weight: 0. 528 kgISBN: 978-99943-43-99-7

Price ALL800
More
In Stock
chat Përshtypjet (0)