Kategoritë

Botuesit

Autorët

No picture Shihe të plotë

Bije prostitute, Kristine Gren

Maria, një gazetare e re dhe e bukur, por me një të kaluar të keqe, kërko9n të ngjitet lart e më lart. Ajo i përdor burrat si trampolinë për karrierën e saj. Kur armët erotike nuk mjaftojnë, ajo nuk tutet të bëjë edhe shantazh. I suksesshmi Maks u përshtatet më së miri planeve të saj për jetën.

Info shtesë

SKU000082

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$6.76

Me ulje çmimi!

-20%

$8.45

libërNga (sasia)Ulja
Bije prostitute, Kristine Gren3 --$0.85

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Lindur femer, Brunilda Zllami

  Lindur...


  Ja dhe një sprovë e re kaluar suksesshëm nga...

 • Darka e gabuar, Ismail Kadare

  Darka e...


  Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një...

 • Bastardja e Stambollit, Elif Shafak

  Bastardja e...


  Sikur të kishim një botë ideale, shkrimtarja...

Titulli: Bijë prostitute
Gjinia: Roman
Autori: Kristinë Gren
Shqipëroi: Hovi Dudaj
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2002
Fq. 344
Pesha: 0.351 kg

Mbi librin

Maria, një gazetare e re dhe e bukur, por me një të kaluar të keqe, kërkon të ngjitet lart e më lart. Ajo i përdor burrat si trampolinë për karrierën e saj. Kur armët erotike nuk mjaftojnë, ajo nuk tutet të bëjë edhe shantazh. I suksesshmi Maks u përshtatet më së miri planeve të saj për jetën. Por më pas ajo dashurohet me vëllanë e tij, Leonin, një ëndërrimtar me sy hapur dhe dështak me nam. Dhe më pas gjithçka del jashtë kontrollit. këto dhe të tjera në best-sellerin e ri të Kristinë Grenit.

Mbi autoren

Christine Gren lindi në Grac (austri), ka punuar si gazetare dhe ka jetuar për pesë vjet në Afrikë. U bë e famshme si autore e romaneve për reporteren e sensacioneve, Ana Marks, të cilët u bënë edhe filma në stacionin e mirënjohur gjerman ARD. Së fundmi kanë dalë edhe romanet "Mashtruesja" dhe Vila Frojd", të cilat janë himnizuar nga shtypi.