Kategoritë

Botuesit

Autorët

Pegasus, Danielle Steel Shihe të plotë

Pegasus, Danielle Steel

Ai tha të vërtetën se ata ishin një grup i fortë, por ashtu ishte shumica në cirk. Ata kishin rregullat e tyre dhe respektonin hierarkinë e vendosur sipas punës që bënin. Në jetën e cirkut ata ishin aristokracia, ashti siç ishte ai në jetën e tij të vërtetë.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$16.90

Me ulje çmimi!

-20%

$21.13

Titulli: Pegasus
Origjinali: Pegasus
Gjinia: Roman
Autori: Danielle Steel
Shqipëroi: Diana Çuli
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2017
Fq. 344
Pesha: 0.436 kg.
ISBN: 978-9928-251-14-5

Fragment nga libri

Ai tha të vërtetën se ata ishin një grup i fortë, por ashtu ishte shumica në cirk. Ata kishin rregullat e tyre dhe respektonin hierarkinë e vendosur sipas punës që bënin. Në jetën e cirkut ata ishin aristokracia, ashti siç ishte ai në jetën e tij të vërtetë.

Princesha dhe Konti, mendoi me vete, tek mbështeti kokën në nënkrejse dhe mbylli sytë, duke e kujtuar. Me sytë e mendjes e shihte atë gjithnjë mbi kurrizin e Athinës e veten mbi Pegasusin, kur shfaqnin numrin.

Nuk e mendonte më përmbi tel, por vetëm si një zanë magjike që kalëronte lipizanerat. Në mendjen e tij ata gjithnjë kalëronin në ring së bashku mbi dy kuaj të bardhë të hatashëm, kapur dorë për dore. Ishte i vetmi imazh që kishte për të. Ajo ishte gruaja e ëndrrave të tij.