Kategoritë

Botuesit

Autorët

Shtrat trendafilash, Nora Roberts Shihe të plotë

Shtrat trendafilash, Nora Roberts

Si vajza të vogla, Mekenzi, Ema, Lorela dhe Parkeri kalojnë orë të tëra duke luajtur rolet e tyre të parapëlqyera. Vite më pas, fantazitë e tyre bëhen realitet kur ato hapin agjencinë e tyre të dasmave, për t'ia bërë realitet ëndrrat çdo femre.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$13.52

Me ulje çmimi!

-20%

$16.90

Titulli: Shtrat trëndafilash
Origjinali: Bed of roses
Gjinia: Roman
Autori: Nora Roberts
Shqipëroi: Nikolla Langore
Shtëpia botuese: Bota Shqiptare
Viti: 2017
Fq. 340
Pesha: 0.432 kg.
ISBN: 978-9928-00-260-0

Mbi librin

Si vajza të vogla, Mekenzi, Ema, Lorela dhe Parkeri kalojnë orë të tëra duke luajtur rolet e tyre të parapëlqyera. Vite më pas, fantazitë e tyre bëhen realitet kur ato hapin agjencinë e tyre të dasmave, për t'ia bërë realitet ëndrrat çdo femre.

Me lule fantastike, ëmbëlsira të mrekullueshme dhe me çaste të magjishme të fiksuara në fotografi, kuarteti 'Nuset' i Nora Roberts-it tregon rrugëtimin magjik të ndjenjave të femrave drejt romancës.

Te 'Shtrat trëndafilash', stilistja e luleve Ema Grant, bashkë me shoqet, po arrin majat e suksesit në agjencinë e dasmave Uau. Edhe dashuria duket se po lulëzon për të. Ndonëse e rrethuar nga plot meshkuj, nuk e ka gjetur ende njeriun e duhur. Dhe e ka atë mu përpara hundës.
Është pikërisht Xhek Kuku.

Aq i afërt me vajzat e Uaut, sa, praktikisht, është si pjesëtar i familjes. Por tani arkitekti ka filluar t'i pohojë vetes se ndjenjat e tij për Emën shkojnë shumë më përtej se ato të miqësisë. Dhe kur Ema bëhet dashuria e tij, kur puthjet pasojnë njëra-tjetrën, ata mund të besojnë te historia e tyre... dhe te zemrat e tyre...

Mbi autoren

Nora Roberts është një nga romancieret më të suksesshme me mbi dyqind romane të botuara dhe 400 milionë kopje të shtypura në mbarë botën. Mbi 150 herë romanet e saj kanë qenë në vend të parë në renditjen e gazetës prestigjioze New York Times.