Kategoritë

Botuesit

Autorët

Sekretet e nje jete magjepsese, Susan Meissner Shihe të plotë

Sekretet e nje jete magjepsese, Susan Meissner

Studiuesja e re amerikane, Kendra van Zant, e përkushtuar për të realizuar vizionin e saj për një jetë të përkryer, interviston Izabela MekFarlandin pikërisht atëherë kur kjo grua e moshuar e ndien se ka ardhur koha për të rrëfyer të fshehtat e saj.

Info shtesë

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$13.52

Me ulje çmimi!

-20%

$16.90

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Jeta pasionante e Mopasanit, Stephen Coulter

  Jeta...


  Ai dehej nga vera e jetës. Ai e donte qiellin...

 • Gjithe shpirtrat, Javier Marias

  Gjithe...


  Javier Marías ka një talent të jashtëzakonshëm,...

 • Harpa e barit, Truman Capote

  Harpa e...


  Truman Capote është një nga shkrimtarët...

Titulli: Sekretet e një jete magjepsëse
Origjinali: Secrets of a charmed life
Gjinia: Roman
Autori: Susan Meissner
Shqipëroi: Blendi Lami
Shtëpia botuese: Living
Viti: 2016
Fq. 340
Pesha: 0.512 kg.
ISBN: 978-9928-21-61-7-5

Mbi librin

Ndodhej në udhëkryq dhe nuk e dinte që zgjedhja e saj do ta çonte drejt një rruge pa kthim. Ditët e sotme, Oksford, Angli. Studiuesja e re amerikane, Kendra van Zant, e përkushtuar për të realizuar vizionin e saj për një jetë të përkryer, interviston Izabela MekFarlandin pikërisht atëherë kur kjo grua e moshuar e ndien se ka ardhur koha për të rrëfyer të fshehtat e saj gjatë periudhës së luftës, të fshehta që i ka mbajtur brenda vetes për dekada të tëra... duke filluar të tregojë se kush është në të vërtetë. Në këtë mënyrë, Izabela i bën Kendrës një dhuratë, por edhe e vë përpara një prove që do të testojë bindjet dhe zemrën e saj.

Vitet '40, ANGLI. Kur Hitleri nis një luftë të tmerrshme kundër popullatës civile londineze, qindra mijëra fëmijë shpërngulen nga qyteti dhe merren në kujdestari nga familje fshatare. Edhe pse pesëmbëdhjetëvjeçarja Emi Dauntri dhe motra më e vogël, Xhulia, sistemohen për mrekulli në një shtëpi të bukur në Kotsuollds, ambicia e zjarrtë e Emit për t'u kthyer në qytet, me qëllim që të trajnohet në atelienë e një stilisti mode, e përball atë me dëshirën e thellë të Xhulias për t'i qëndruar së motrës pranë. Mes mosmarrëveshjeve dhe keqkuptimeve, pikërisht atëherë kur avionët nazistë fillojnë bombardimin shkatërrimtar mbi Londër, motrat ndahen mizorisht dhe jetët e tyre marrin një rrjedhë tjetër...