Romane

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Testamenti i mitomanit, Leka Bungo Shfaq të madhe

Testamenti i mitomanit, Leka Bungo

Produkt i ri

Po gjatë këtyre pesëdhjetë viteve Leka ka shkruar dhjetëra drama, radiodrama, i ka vënë në skenë, i ka regjistruar në radio... Tradicionale. Po këtë radhë ka bërë diçka të jashtëzakonshme.

Më shumë detaje

$11.27

-20%

$14.09

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Testamenti i mitomanit, kapriçio në prozë
Gjinia: Roman
Autori: Leka Bungo
Shtëpia botuese: UET Press
Viti: 2019
Fq. 228
Pesha: 0.284 kg.
ISBN: 978-9928-213-23-5

Koment nga Rikard Ljarja

Po gjatë këtyre pesëdhjetë viteve Leka ka shkruar dhjetëra drama, radiodrama, i ka vënë në skenë, i ka regjistruar në radio... Tradicionale. Po këtë radhë ka bërë diçka të jashtëzakonshme.

Në stilin që e kishte brenda vetes po e kishte harruar (!) rrugës. Libri që unë e lexova në printshkrim me befasoi. Është një libër me një fantazi të çmendur që shkon deri në absurd.

Ironi dhe sarkazëm ka nga kreu e deri në fund. Është një libër i veçantë nga ana stilistike ndryshe çfarë jemi mësuar të lexojmë. Kur e lexon të vjen të qeshësh me budallallëqet e Luftëtarit, po nganjëherë edhe të dhimbset, gjynah i shkreti si është katandisë...

Reviews

Write a review

Testamenti i mitomanit, Leka Bungo

Testamenti i mitomanit, Leka Bungo

Po gjatë këtyre pesëdhjetë viteve Leka ka shkruar dhjetëra drama, radiodrama, i ka vënë në skenë, i ka regjistruar në radio... Tradicionale. Po këtë radhë ka bërë diçka të jashtëzakonshme.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...