• Banner

  • Çmim i zbritur

Gruaja që dinte vetëm të dashuronte, Maria Cirita

Aleka e kaloi të gjithë jetën duke u përpjekur t’u tregojë të tjerëve se nga një ferrë mund të dalë edhe një trëndafil.  

800 Lekë
680 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Gruaja që dinte vetëm të dashuronte

Origjinali:

Gjinia: Roman

Autori: Maria Cirita

Shqipëroi: Anjeza Lilollari

Shtëpia botuese: Neraida

Viti: 2017

Fq. 336

Pesha: 0.38

ISBN: 97899928227133

 

 

Aleka ishte vetëm dhjetë vjecce kur zbuloi kartelën e saj në Shtëpinë e Fëmijëve në Kavalla. Nuk kishte mbiemër përvecc emrit... Vetëm fjalët “fëmijë i jashtëligjshëm”, që i përkisnin asaj dhe fjala e panjohur “prostitutë” për të ëmën, e cila e pat lënë aty në moshën gjashtëvjeçare pa dhënë më pas asnjë shenjë jete për vite me rradhë.

Aleka e kaloi të gjithë jetën duke u përpjekur t’u tregojë të tjerëve se nga një ferrë mund të dalë edhe një trëndafil.  

Detajet e librit
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
16 libra të tjera në këtë kategori:

Referenca: K1R2P31

Botuesi: Dituria

Zonja e funeraleve, Sophie Kinsella

(0)

Flër Deksani është një grua e bukur dhe tërheqëse, por mbi të gjitha pa skrupuj. E pajisur me një garderobë të jashtëzakonshme veshjesh të zeza elegante, e informuar nga nekrologjitë e botuara në Times, Flëri merr pjesë në funerale dhe përkujtimore duke pasur si qëllim të joshë vejanët e pasur të pangushëlluar.

Çmimi 680 Lekë Çmimi i zakonshëm 800 Lekë
More
In Stock

Ditari i Suzanes per Nikolasin, James Patterson

(0)

Keti Uilkinson, më në fund, ka gjetur burrin e përsosur, por papritmas ai zhduket një ditë duke lënë pas vetëm një ditar të shkruar nga një nënë e re, Suzana, për të birin e saj, Nikolasin. Në të, ajo zbulon romancën mes saj dhe babait të fëmijës, shpresat e saj për martesë dhe gëzimin e pakrahasueshëm kur u bë nënë. Ndërsa Keti lexon, kupton se burri që...

Çmimi 595 Lekë Çmimi i zakonshëm 700 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Bota Shqiptare

Mos bjer në dashuri me mua, Nicola Yoon

(0)

Natasha: Unë jam një vajzë që beson te shkenca dhe faktet. Jo te risku. Dhe as te fati. Apo tek ëndrrat, që nuk mund të bëhen kurrë realitet. Tek e fundit nuk jam ajo lloj vajze, e cila takon një djalë të lezetshëm në një nga rrugët e mbushura me njerëz të qytetit të Nju Jorkut dhe bie në dashuri me të.

Çmimi 1 020 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Fan Noli

Dhurata te cmuara, Danielle Steel

(0)

Një akt dashurie do të ndryshojë fatin e një familjeje. Veronika Parker, një nënë e devotshme, u është kushtuar tri vajzave të saj, si para edhe pas divorcit. Bota e saj përmbyset kur ish bashkëshorti vdes papritmas duke i lënë asaj dhe të bijave një trashëgimi të mahnitshme: një pikturë me origjinë misterioze, një kështjellë në jug të Francës, si dhe një...

Çmimi 1 105 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 300 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Pegi

Rebeka, Daphne du Maurier

(0)

Historia, e cila përmban elemente të romancës, misterit dhe romanit gotik, sfidon kategorizimin e lehtë: ajo është një rrëfim mbi sekretet dhe tradhtinë, është historia e ekuilibrit të pushtetit midis meshkujve e femrave dhe, natyrisht, siç e ka cilësuar vetë autorja, është një studim mbi xhelozinë, kësaj nepërka që jeton në skutat më të errëta të...

Çmimi 850 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 000 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Pegi

Telashe dashurie, Adele Parks

(0)

Sa gjasa ka që një i panjohur, ulur pranë teje në një avion, të jetë e shkruar të të ndryshojë jetën? Sidomos kur duket se tjetri është krejt e kundërta jote. Xhoi është një optimiste e pashoqe, në kërkim të shpirtit binjak te çdo burrë që takon.

Çmimi 765 Lekë Çmimi i zakonshëm 900 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: OMSCA-1

Te kishte ndodhur kohe me pare, Edie Claire

(0)

Një nga romancat më të bukura të këtij shekulli, që me leximin e tij, nga fillimi në mbarim, të mban pezull. Tetëmbëdhjetë vjet kanë kaluar që kur shoqja më e mirë e fëmijërisë së Xhoit, Xheni, gjeti vdekjen në një aksident tragjik me makinë, pak ditë pas mbrëmjes së maturës.

Çmimi 850 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 000 Lekë
More
Në gjendje
chat Përshtypjet (0)