Romancë

Information

Botuesit

Autorët

I ri Ulje çmimi! Më prano siç jam, i dashur, Anna Premoli Shfaq të madhe

Më prano siç jam, i dashur, Anna Premoli

Produkt i ri

Xhada e di mirë që është një vajzë me karakter mjaft të vështirë, prandaj nuk habitet aspak kur e gjen veten në një fazë të jetës kur nuk shkon mirë me askënd... 

Më shumë detaje

$13.52

-20%

$16.90

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Më prano siç jam, i dashur
Origjinali: L'importanza di chiamarti amore
Gjinia: Roman
Autori: Anna Premoli
Shqipëroi: Irena Jorgaqi
Shtëpia botuese: Bota Shqiptare
Viti: 2019
Fq. 340
Pesha: 0.401 kg.
ISBN: 978-9928-00-275-4

Mbi librin

Xhada e di mirë që është një vajzë me karakter mjaft të vështirë, prandaj nuk habitet aspak kur e gjen veten në një fazë të jetës kur nuk shkon mirë me askënd... Me të dashurin e saj historik, gjendja varet në fije të perit, kurse për marrëdhëniet me prindërit… më mirë të mos flasim. Por Xhada ka një objektiv shumë të qartë: të diplomohet me notat më të larta dhe sa më parë të jetë e mundur.

Problemet e tjera mund të kalojnë në plan të dytë. Kështu besonte, të paktën deri sa praktika në një firmë konsulence në Milano e vuri përballë atij që, për të, kishte qenë gjithmonë prototipi i djemve që duhen shmangur po aq sa edhe murtaja: Ariberto Kastelit, përfaqësues krenar i asaj pjese të shoqërisë që i bën këmishët me porosi dhe mban pulovra firmato. Dhe, mes tyre, kishte një precedent tepër trazues që mund të sjellë një ngatërresë nga ato që asaj nuk i kishte shkuar kurrë ndërmend…

Komente mbi autoren

“Anna Premoli është e zonja ta kredhë gjininë e rozës kombëtare në sugjestione ndërkombëtare dhe të ngulura fort në shpirtin e kohës sonë.”

La Repubblica

“Anna Premoli është një spot i gjallë i self-publishing: nga uebi te Çmimi Bancarella me romanin e saj të parë.”

Vanity Fair

“I pari rast i vërtetë italian i self-publishing që i ka prirë fati.”

La Stampabot

Reviews

Write a review

Më prano siç jam, i dashur, Anna Premoli

Më prano siç jam, i dashur, Anna Premoli

Xhada e di mirë që është një vajzë me karakter mjaft të vështirë, prandaj nuk habitet aspak kur e gjen veten në një fazë të jetës kur nuk shkon mirë me askënd... 

Libra të ngjashëm