Romancë

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Me bej te te dua, Johanna Lindsey Shfaq të madhe

Me bej te te dua, Johanna Lindsey

Produkt i ri

Autorja më e shitur nr. 1 sipas gazetës New York Times, Johanna Lindsey na ofron këtë romancë "të dorës së parë" (Daily News) përmes një rrëfimi vezullues dhe të pasionuar mbi vajzën e një konti që duhet t'i mbushë mendjen një viskonti misterioz të martohet me të dhe t'i japë fund hakmarrjes kundër të vëllait.

Më shumë detaje

Në gjendje

$13.52

-20%

$16.90

Add to wishlist

Më shumë infromacione

Titulli: Më bëj të të dua
Origjinali: Make me love you
Gjinia: Roman
Autori: Johanna Lindsey
Shqipëroi: Irena Jorgaqi
Shtëpia botuese: Bota Shqiptare
Viti: 2018
Fq. 404
Pesha: 0.501 kg.
ISBN: 978-9928-00-300-3

Mbi librin

Autorja më e shitur nr. 1 sipas gazetës New York Times, Johanna Lindsey na ofron këtë romancë "të dorës së parë" (Daily News) përmes një rrëfimi vezullues dhe të pasionuar mbi vajzën e një konti që duhet t'i mbushë mendjen një viskonti misterioz të martohet me të dhe t'i japë fund hakmarrjes kundër të vëllait.

Një duel mund të konsiderohet çështje nderi, por tri duele quhen përpjekje për vrasje! Mes një shoqërie të shkolluar, mes zemërimit dhe sjelljes kaq të pakujdesshme midis fisnikëve të rinj, princi regjent urdhëron Robert Uituorthin, kontin trashëgimtar të Tamdonit, dhe lordin Dominik Ulfe, t'i japin fund mosmarrëveshjes mes tyre duke i lidhur familjet e tyre me martesë. Cilado palë që nuk pranon, do të humbasë tokat dhe titujt.

Uituorthit i pëlqen ideja ta dërgojë morën e tij të re Bruk në pronat e largëta të armikut. E di që Ulfi nuk do ta pranojë si grua dhe kështu do të humbasë pasurinë dhe statusin. Por Ulfi është i vendosur t'i fusë frikën vajzës.

Meqë duelet nuk janë më mjeti i duhur për ta shkatërruar njeriun që urren, mendon të kënaqet duke e parë të humbasë tokat dhe titullin. Por nuk priste që motra e armikut të tij të ishte aq e shkathët dhe e zhdërvjellët.

Bruk Uituorthi ëndërronte stinën e saj të parë në Londër sepse dëshironte ta bënte për vete burrin që do ta largonte nga familja e padëshiruar. Mirëpo, tani e dërguan në Jorkshajër për t'u martuar me një fisnik misterioz, familja e të cilit ishte e mallkuar dhe i cili ishte përpjekur tri herë t'i vriste të vëllanë.

Por në zemrën e saj nuk kishte vend për frikë. Ky burrë ishte mjeti i shpëtimit. Ajo do ta detyronte që ta donte!

Reviews

Write a review

Me bej te te dua, Johanna Lindsey

Me bej te te dua, Johanna Lindsey

Autorja më e shitur nr. 1 sipas gazetës New York Times, Johanna Lindsey na ofron këtë romancë "të dorës së parë" (Daily News) përmes një rrëfimi vezullues dhe të pasionuar mbi vajzën e një konti që duhet t'i mbushë mendjen një viskonti misterioz të martohet me të dhe t'i japë fund hakmarrjes kundër të vëllait.

Pajsijet shtesë

    Shkarkime

    KATËR HAPA PER TE POROSITUR

    Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

    Shkarkime (0)