Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 945,00 Lekë Çmimi i rregullt 1 050,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 630,00 Lekë Çmimi i rregullt 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 630,00 Lekë Çmimi i rregullt 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 720,00 Lekë Çmimi i rregullt 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
  • Banner

  • Çmim i zbritur
Tre metra mbi qiell, Federico Moccia
  • Tre metra mbi qiell, Federico Moccia

Tre metra mbi qiell, Federico Moccia

K1R1
Vlerësimi 

Një histori e bukur dashurie. Një mikrokozmos me jetë të rinjsh që kërkojnë të ecin "tre metra mbi qiell". Vajzat veshin Onyx apo çdo lloj tendence të re, flasin për Avant, për Marsan dhe për modën e minutave të fundit. Ato presin të takojnë djaloshin e jetës së tyre. Djemtë bredhin me motor dhe sfidohen në prova force fizike, në shpejtësi, në rrezik.

Zbritja në sasi

Sasia Zbritje Ju kurseni
3 532,40 Lekë Deri në 1 597,19 Lekë
600,00 Lekë
540,00 Lekë Ruaj 10%
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Tre metra mbi qiell
Origjinali: Tre metri sopra il cielo
Gjinia: Roman
Autori: Federico Moccia
Shqipëroi: Lura Baçi
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 2006
Fq. 336
Pesha: 0.321 kg.
ISBN: 978-99927-59-95-X

Mbi librin

Një histori e bukur dashurie. Një mikrokozmos me jetë të rinjsh që kërkojnë të ecin "tre metra mbi qiell". Vajzat veshin Onyx apo çdo lloj tendence të re, flasin për Avant, për Marsan dhe për modën e minutave të fundit. Ato presin të takojnë djaloshin e jetës së tyre. Djemtë bredhin me motor dhe sfidohen në prova force fizike, në shpejtësi, në rrezik.

Në sfondin e një jete frenetike klani, bande (grupi mitik i budokanëve) takohen Babi dhe Stepi. Babi, një vajzë gjimnazi model. Koha e saj kalon midis shkollës dhe miqve, gjithnjë bashkë me Poçin, miken e saj të zemrës. Stepi, tip violent, i kalon pasditet para barit me miqtë ose në palestër dhe mbrëmjet mbi motor ose në tavolinat e bilardos.

U takojnë dy botëve të ndryshme, por dashurohen marrëzisht me njëri – tjetrin. Nuk është një raport i lehtë sepse asnjë prej tyre nuk lëshon pe lehtë. E megjithatë të dy transformohen... Babi dhe Stepi takohen rastësisht, grinden dhe dashurohen, në harkun e një viti që mbetet i paharruar jo vetëm për ata të dy, por për të gjithë ata që i rrethojnë.

Babi dhe Stepi jetojnë në një raport të stuhishëm, por edhe historinë më të bukur të dashurisë që një adoleshent mund të ëndërrojë. Një histori e vërtetë dhe e plotë "kult" midis të rinjve, një histori dinamike, romantike, dëfryese dhe dramatike në të njëjtën kohë. Magji të cilën vetëm në adoleshencë mund të arrish ta kesh.

Tre metra mbi qiell, një roman i jetës së përditshme, një histori romantike, një pikturë dinamike e jetës së adoleshentëve ende të pasigurtë për veten e tyre. I botuar fillimisht nga një botues i vogël, romani qarkulloi për vite i fotokopjuar duke u bërë një kult midis të rinjve të kryeqyetit italian.

Detajet e librit
Dituria
K1R1
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

Write your review

Tre metra mbi qiell, Federico Moccia

Tre metra mbi qiell, Federico Moccia

Një histori e bukur dashurie. Një mikrokozmos me jetë të rinjsh që kërkojnë të ecin "tre metra mbi qiell". Vajzat veshin Onyx apo çdo lloj tendence të re, flasin për Avant, për Marsan dhe për modën e minutave të fundit. Ato presin të takojnë djaloshin e jetës së tyre. Djemtë bredhin me motor dhe sfidohen në prova force fizike, në shpejtësi, në rrezik.

Write your review
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU001064

Botuesi: Dituria

Te deshiroj, Federico Moccia

Përshtypje(t): 0

A duhet të përpiqet t’i kthehet një historie dashurie që ishte kaq e bukur dhe e rëndësishme? Apo duhet mbyllur përgjithmonë sepse është e pamundur të rigjesh atë magji të vjetër?

Çmimi 900,00 Lekë Çmimi i rregullt 1 000,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: K1R1

Botuesi: Dituria

Me fal se te dua, Federico Moccia

Përshtypje(t): 0

Aleksi është një djalë gati 37 vjeç. Para pak është ndarë nga e dashura pa ndonjë arsye të vërtetë. Rreth tij rrotullohet një botë e ndërlikuar dhe zbavitëse: prindërit, motrat e martuara dhe me fëmijë e pastaj tre shokë. Niki dhe shoqet e saj janë në vitin e fundit të shkollës.

Çmimi 1 125,00 Lekë Çmimi i rregullt 1 250,00 Lekë
More
Në gjendje
16 other products in the same category: