Kategoritë

Botuesit

Autorët

Tri biseda me Kadarene, Eric Faye Shihe të plotë

Tri biseda me Kadarene, Eric Faye

Intervista e shkrimtarit dhe kritikut të njohur francez, Éric Faye, me Ismail Kadarenë, që botohet në këtë libër, është unikale në llojin e vet, ngaqë është kryer në tri kohë, krejtësisht të ndryshme. Pjesa e parë e saj është regjistruar në Tiranë, në prill të vitit 1990...

Info shtesë

SKU000751

Disponueshëria: Ne gjendje

$5.63

Me ulje çmimi!

-20%

$7.04

Titulli: Tri biseda me Kadarenë
Gjinia: Intervistë
Autori: Eric Faye
Shtëpia botuese: Onufri
Fq: 120
Pesha: 0.16 kg
ISBN: 978-99943-42-14-3

Mbi librin

Intervista e shkrimtarit dhe kritikut të njohur francez, Éric Faye, me Ismail Kadarenë, që botohet në këtë libër, është unikale në llojin e vet, ngaqë është kryer në tri kohë, krejtësisht të ndryshme. Pjesa e parë e saj është regjistruar në Tiranë, në prill të vitit 1990...

  • Autori Ismail Kadare