• Banner

  • Çmim i zbritur
Fjalet e shpirtit, Llamadeo
  • Fjalet e shpirtit, Llamadeo
  • Fjalet e shpirtit, Llamadeo

Fjalët e shpirtit, Llemadeo

SKU001154

Zbritja në sasi

Sasia Zbritja për njësi Ju kurseni
3 832 Lekë Deri në 2 497 Lekë
994 Lekë
845 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Fjalët e shpirtit

Gjinia: Poezi - Lirika

Autori: Llemadeo

Shtëpia botuese: AlbinTiranë, 2010

F. 400

Pesha: 0.40 kg.

ISBN: 978-99943-49-75-3

Detajet e librit
Albin
SKU001154
16 libra të tjera në këtë kategori:

Referenca: 2466

Botuesi: Aleph

Elegji Duine, Rainer Maria Rilke

(0)

E botuar më 1922 përkrah "Uliksit" të Xhojsit dhe "Tokës së shkretë" të Eliotit, udha e Elegjive Duine ka qenë e gjatë. Rilke e nisi punën me to në kështjellën Duino më 1912, ku shkroi dy elegjitë e para për t'i përfunduar të tjerat vetëm dhjetë vjet më vonë.

Çmimi 595 Lekë Çmimi i zakonshëm 700 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001588

Botuesi: Dija-Poradeci

Puthja sipas mënyrës së Gustav Klimtit, Stelvio Mestrovich Wotninsky

(0)

Poezitë e Stelvio Mestrovich vijnë për herë të parë në gjuhën shqipe, përmes vëllimit poetik "Puthja sipas mënyrës së Gustav Klimtit" nën përkthimin e Shpend Sollaku Noe. Ndjenja e fuqishme e lirikës së dashurisë të deh dhe të prangon përmes figuracionit të zgjedhur në vargjet e tij. Dalmati Mestrovich mbetet një zë i përveçuar në Letërsinë Ballkanike.

Çmimi 255 Lekë Çmimi i zakonshëm 300 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Te tjere

Mendje dimri, Wallace Stevens

(0)

Kurrë nuk mund të kemi poezi të madhe pa besuar se poezia u shërben synimeve të mëdha. Ne duhet ta pranojmë këtë që në fillim, në mënyrë që kjo të ndikojë në gjithçka ne bëjmë. Besimi ynë në madhështinë e poezisë është pjesë jetike e madhështisë së saj, pjesë e nënkuptuar e besimit të të tjerëve në madhështinë e saj.

Çmimi 680 Lekë Çmimi i zakonshëm 800 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2672

Botuesi: Plejad

Lulet e se keqes, Sharl Bodler

(0)

I dyzuar mes Zotit dhe Satanait, i mbarsur me aspiratat më sublime e me eksperiencat e skutave më të zymta të shpirtit njerëzor, duke kaluar mespërmes joshjes së jetës më fisnike e më të shthurur, ai ka shkruar që nga faqet më sarkastike e të hidhura të poezisë franceze e deri tek kulmet e lirikës së saj të dashurisë.

Çmimi 383 Lekë Çmimi i zakonshëm 450 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU000481

Botuesi: OMSCA-1

12 poete rumune, Antologji

(0)

Titulli12 poetë rumunëAntologjiPërzgjodhi dhe shqipëroi nga origjinaliDionis BubaniPërmbanMihai EmineskuViktor EftimiuLuçian BlagaHoria VintilëEmil ManuNikita StëneskuNikolae LabishMarin SoreskuGjeorgje TomozeiNe

Çmimi 425 Lekë Çmimi i zakonshëm 500 Lekë
More
Ka mbaruar
chat Përshtypjet (0)