• Banner

  • Çmim i zbritur
Engjell pranvere, Alexandra Adami
  • Engjell pranvere, Alexandra Adami

Engjell pranvere, Alexandra Adami

500 Lekë
425 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Ne gjendje

Përshkrimi

Titulli: Ëngjëll pranvere
Origjinali: Ëngjëll pranvere
Gjinia: Poezi
Autori: Alexandra Adami
Shtëpia botuese: Emar
Viti: 2015
Fq. 112
Pesha: 0.159 kg.
ISBN: 978-9928-4213-9-5

Mbi autoren

Alexandra Adami ka lindur në Greqi më 21 nëntor 1999. Me origjinë nga Vlora, familja e saj ka emigruar në Greqi dhe aktualisht jetojnë në Pire. Është nxënëse në vitin e dytë në gjimnaz. Që në moshë shumë të vogël i pëlqente të luante me shkrimet në formë përrallash ose tregimesh të vogla dhe si pa kuptuar duke "luajtur" me pasionin e saj u gjend mes poetësh.

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Zenit Editions

AmorDheu, Krenar Zejno

(0)

Vargjet e mia si pula të lagura janë plagjiatura partiture mornicashUvertura plagosjesh të kalorësit fëmijëri rrëzuar prej kalit të drunjtëKur i grahte karvanit kah Kashtës së Kumrit nëpër kalvar ëndrrashNgelur në çengel tërkuzë pikëpyetjesh: për ku udhambarë o kalama?

Çmimi 680 Lekë Çmimi i zakonshëm 800 Lekë
More
Në gjendje
chat Përshtypjet (0)