Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 1 050,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
  • Banner

Marti Pents, Mos e hap, Mark Parisi

Vlerësimi 

Por në anën tjetër, askush, as miqtë e tij, as familja e tij, as armiku i tij i betuar apo as shefi i policisë, nuk mund të shikojë atë që ai sheh. 

800,00 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Marti Pents, Mos e hap

Origjinali: Marty Pants, Do not open

Gjinia: Roman

Autori: Mark Parisi

Shqipëroi: Enkeleida Kalemi

Shtëpia botuese: Argeta

Viti: 2019

Fq. 251

Pesha: 0.302 kg

ISBN: 978-9928-192-87-5

Mbi librin

Marti Pents është një djalosh me shumë imagjinatë, kureshtar dhe i pandalshëm. Është krejt i ndryshëm nga një nxënës normal filloreje. Ai ka shpirtin e një artisti, dhe si një artist, ai vëren gjëra, me disa përjashtime siqodoftë. 

Kur Marti zbulon një shënim, ku thuhet se një alien po e vëzhgon atë, kjo sigurisht është diçka që nuk mund të injorohet. Imagjinata e tij e bën të besojë se alieni është mësuesi i tij, z.MekFi ndaj ai e ndjek atë kudo, hyn madje edhe në kompjuterin e tij apo përplas edhe makinën e të atit, me të. Dhe të gjitha këto, nën shikimet e Analisë, që duket se është kudo ku Marti shkon, që mban shënime për aventurat e tij dhe flet madje edhe me një zë robotik. 

Por në anën tjetër, askush, as miqtë e tij, as familja e tij, as armiku i tij i betuar apo as shefi i policisë, nuk mund të shikojë atë që ai sheh. Ndaj, i takon Martit të shpëtojë botën. Dhe do ta bëjë këtë sipas mënyrës së tij. 

Është një libër i mbushur plot incidente që shkaktojnë humor e të qeshura dhe situata që tërheqin jo pak lexuesit e rinj. Një novelë e ilustruar me karikatura, zgjedhje e parë për lexues nga më të vështirët, që sjell aventurat e heroit më të pabesueshëm; Marti Pents.

Detajet e librit
Argeta LMG
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

Write your review

Marti Pents, Mos e hap, Mark Parisi

Marti Pents, Mos e hap, Mark Parisi

Por në anën tjetër, askush, as miqtë e tij, as familja e tij, as armiku i tij i betuar apo as shefi i policisë, nuk mund të shikojë atë që ai sheh. 

Write your review
16 other products in the same category:

Reference: SKU001882

Brand: Te tjere

Biri i eres, Viktor Canosinaj

Review(s): 0

The novel is warmly received by the readers and it is considered one of the best books of the author. A wild horse grown up in liberty up in the mountains fell one day in the hands of the men and for a long time is constrained to do hard works in the fields and to take part in the war.

Price CHF2.90
More
In Stock

Brand: Aeditions

Dinoja i vogël kërkon mamin

Review(s): 0

Këta libra janë me mozaikë, pra, fëmija mund të luajë duke i ndërtuar e duke vënë në punë kështu edhe mendjen. Po ashtu, tekstet fare të shkurtra janë me rimë dhe gazmore.

Price CHF4.80
More
In stock